Що таке індексація зарплати і що робити, якщо роботодавець не індексує зарплату.

Роботодавець не індексує зарплату
Роботодавець не індексує зарплату

В Україні існує процес індексації зарплати, який відбувається регулярно, але можуть бути винятки в період війни. Перед підписанням трудового договору потрібно розібратися, що таке індексація зарплати і як її проводять. Також важливо знати, що робити, якщо роботодавець не індексує зарплату.

Зарплата та її індексація: що потрібно знати кожному працівникові в Україні

Індексація заробітної плати у нас копенсує зниження купівельної спроможності через інфляцію. Вона проводиться відповідно до закону та регулюється нормативними актами. Основна мета індексації - захистити реальні доходи працівників від інфляції, тобто збільшити заробітну плату пропорційно до зростання цін на товари і послуги.

Індексації підлягають всі працівники, незалежно від форми власності та організаційно-правової форми підприємства.

Коли проводиться індексація зарплати?

Індексацію зарплати проводять, коли індекс споживчих цін перевищує 103%. Тобто індексацію не проводять при недостатній інфляції.

Індекс інфляції розраховується щомісяця, але індексація не проводиться, якщо інфляція не перевищує 103%. Індексація заробітної плати розраховується від поточної зарплати залежно від рівня інфляції.

Як проводиться індексація?

Індекс інфляції розраховується місячно і застосовується до базової заробітної плати для визначення розміру індексації та підвищення зарплати.

Якщо роботодавець не проводить індексацію зарплати, працівник може звернутися до нього письмово з проханням провести індексацію. Якщо це не допомагає, можна звернутися до профспілки або до Державної інспекції праці. У крайньому випадку можна подати позов до суду.


Читайте також

Отримай доступ в канал свіжих новин 112.ua