Шольц знову відмовив у постачанні Україні Taurus.

Логотип Taurus на фоні прапора України
Логотип Taurus на фоні прапора України

Канцлер Німеччини, Олаф Шольц, знову виступив проти постачання далекобійної зброї Україні, пояснюючи це потребою уникнути конфлікту між НАТО і Росією. Про це повідомляє n-tv.

Під час конференції делегатів Бранденбурзької СДПН в Потсдамі Шольц підкреслив, що під його керівництвом Німеччина стала другим найбільшим військовим партнером України. Однак він продовжує вважати, що постачання далекобійної зброї було б помилкою.

Проте я, як і раніше, переконаний, що буде помилкою, якщо далекобійна зброя, яку ми б надали Україні, була б задіяна для ударів у російській глибинці, або якщо ми постачатимемо зброю, здатну зробити саме це

Він підкреслив, що конфлікт між НАТО і Росією має бути попереджений будь-якою ціною.

І якщо ніхто, крім нас, не має достатньої розсудливості для ухвалення обґрунтованих рішень, то так і має бути

Нагадаємо, що Олаф Шольц у своєму першому передвиборчому виступі заявив, що бажання України отримати німецькі далекобійні ракети Taurus - це "гра в російську рулетку з безпекою Німеччини".

Раніше Олаф Шольц оголосив про передачу Україні ще 17 систем Iris-T, які прийняла ЗСУ. За словами Шольца, Німеччина замовила у компанії Diehl Defence GmbH & Co. KG ще 22 системи Iris-T. П'ять з них будуть використані Бундесвером, а 17 - передані Україні. Вказано, що семеро вже переданих подібних систем Iris-T допомогли збити більше 250 російських ракет і безпілотників. Чотири системи будуть відправлені до кінця року, а решта - починаючи з наступного, заявив німецький канцлер.

Варто зазначити, що більшість німецьких законодавців бажають, щоб країна поставила Україні ракети дальнього радіуса дії Taurus.

Крім того, уряд Німеччини розробив план дій на випадок війни, який передбачає можливу евакуацію населення, обов'язкову службу для призовників та інші заходи. Влада представила новий військовий план під назвою "Рамкова директива щодо загальної оборони", в якому описані заходи, що мають бути вжиті під час військового конфлікту.


Читайте також

Отримай доступ в канал свіжих новин 112.ua