Штучний інтелект замінить військових інженерів при наведенні мостів - BI.

Штучний інтелект наводить мости автоматично
Штучний інтелект наводить мости автоматично

Збройні сили США планують створити автономні роботизовані системи для будівництва переправ у бойових умовах. Автономні плоти будуть керуватися штучним інтелектом і зможуть автономно з'єднуватися в міста, що допоможе захистити життя військових інженерів.

Одна з небезпечних видів бойових операцій - форсування водних перешкод. Український конфлікт показав критичну важливість цього завдання. Саме тому армія США розробляє самокеровані понтонні системи зі штучним інтелектом, що здатні формувати мостові конструкції автономно.

Автономні понтонні системи дозволять здійснювати маневрені переправи через водні перешкоди без ризику для особового складу. Вони поєднують в собі вантажопідйомність та рухому систему в одному модулі, чим перевершують існуючі стрічкові мости. Це дозволить армії здійснювати непередбачувані розосереджені переправи через річки, збільшити живучість екіпажу та зменшити логістичний слід.

"Використання автономних плавучих мостів дозволить армії здійснювати непередбачувані розосереджені переправи через річки, підвищити живучість екіпажу, видаливши людину з судна, і зменшити логістичний слід над удосконаленим стрічковим мостом, який використовується сьогодні, завдяки поєднанню вантажності і і силової установки в одному судні",
- зазначається у запиті на участь у конкурсі на проведення інноваційних досліджень для малого бізнесу (SBIR), оголошеному армією.

Загрози, з якими стикаються інженерні підрозділи, пережили значні зміни. Тепер вони зіткнуться не тільки з артилерією та авіацією, а й з високоточними ракетами, безпілотниками та "розумними" боєприпасами. Будівництво стандартного мосту може тривати до півгодини, що особливо небезпечно для інженерів. "Майбутня технологія подолання розривів повинна враховувати можливості супротивника і підтримувати операції з підтримки в умовах смертельно небезпечного логістичного середовища, коли противник може атакувати цілі практично на будь-якій глибині в межах поля бою",

- підкреслюють в SBIR.

Реалізація проєкту передбачає два етапи. Спочатку необхідно визначити оптимальні системи штучного інтелекту, сенсорів та комунікацій. Другий етап - створення прототипу, стійкого до кібератак та здатного функціонувати без навігаційних систем.

Експерти вбачають потенціал у цій технології і поза військовою сферою, від інспекції трубопроводів до космічних досліджень. Однак перед розробниками стоїть низка складних технічних завдань, як-от забезпечення координації роботів та уникнення їх зіткнень в умовах складних умов.


Читайте також

Реклама