Тариф на передачу електроенергії зросте на чверть: озвучено терміни.
Національна комісія, яка регулює енергетику та комунальні послуги, затвердила проєкт постанови про зростання тарифу на передачу електроенергії.
Згідно з документом, у 2025 році тариф зросте на 25,8% і становитиме 665,26 грн/МВт·год.
Для підприємств зеленої металургії пропонується окремий тариф - 352,73 грн/МВт·год. Тариф на диспетчерське управління планується затвердити на рівні 95,07 грн/МВт·год.
Причини підвищення тарифу включають скорочення обсягів виробництва та передачі електроенергії, збільшення витрат на компенсацію технологічних втрат, зростання зарплат "Укренерго", збільшення кредитних виплат та витрат на розрахунки з виробниками відновлюваної енергії. У розрахунках також враховано інфляцію і зміни валютного курсу.
За прогнозами "Укренерго", у 2025 році обсяг передачі електроенергії буде складати 98 651 000 МВт·год. Витрати на спеціальні обов'язки оцінюються у 30 млрд грн, а на зменшення навантаження виробників зеленої електроенергії - 632 млн грн.
Варто зазначити, що спочатку "Укренерго" пропонувало значно більше підвищення тарифу - на 48%, до 783,71 грн/МВт·год.
Експерт з енергетики Олег Попенко прокоментував ситуацію у соцмережах: "Так, це те, про що я писав місяць тому. Це безпосередньо вплине на вартість усіх товарів і послуг, якими ми користуємось."
Читайте також
- Люксові авто, які розоряють власників: названо найненадійніші моделі
- Паливна криза в Криму: експерт назвав наслідки для РФ
- Вантажівки “Укрпошти” масово повертаються з Польщі: польська митниця блокує оформлення
- Війна США з Іраном обійшлася в $40 млрд: як це вдарило по кишенях американців
- Українці можуть застрахувати майно від війни: які виплати та компенсації
- ЄС надасть Україні перший транш кредиту 3,2 млрд євро: коли очікувати гроші

