Україні доведеться імпортувати газ на 2 млрд доларів: що буде з тарифами.
Як повідомляє ТСН: Внаслідок цьогорічних атак на українські газовидобувні об'єкти, країні знадобиться імпортувати додаткові 4,4 млрд куб. м природного газу, що обійдеться приблизно у 2 млрд доларів. Частину коштів для закупівлі пального вже отримано через європейські позики та гранти.
Про це розповів голова правління Групи “Нафтогаз” Сергій Корецький в інтерв'ю Associated Press.
Ціни для населення
Ціни на газ для населення залишаються стабільними: близько 98% домогосподарств користуються газом від “Нафтогазу”, а тариф “Фіксований” становитиме 7,96 грн за куб. м до кінця квітня 2026 року.
Тарифікація базується на вартості газу, а також на тарифах на транспортування та розподіл. Держава вживає всіх можливих заходів, щоб зберегти стабільні ціни для побутових споживачів, незважаючи на складні умови війни та економічні виклики.
Ситуація для бізнесу
У бізнес-сфері ситуація є більш складною: підприємства купують газ за ринковими цінами, які можуть змінюватися залежно від обсягів імпорту та коливань на світових ринках. Через збитковість поточних тарифів можливе підвищення цін для бізнесу, але конкретні дати поки що не оголошені.
Раніше експерт попередив, що підвищення тарифів на транспортування газу в Україні значно не вплине на зростання цін.
Ситуація в енергетичному секторі України залишається напруженою через зовнішні фактори та внутрішні виклики. Для населення тарифи залишаються стабільними, та це ускладнює становище для бізнесу, де ціни можуть зрости. Влада продовжує шукати рішення, щоб підтримати споживачів у непрості часи.
Читайте також
- Детінізація економіки України: Железняк назвав умову для зростання бюджету
- Будівництво в Україні подорожчало: скільки коштують фундамент і “коробка” будинку
- Monobank скасував комісію на SWIFT-перекази: скільки заощадять українці
- Жолнович про низькі зарплати в Україні: чому не варто перетворюватися на країну дешевої робочої сили
- Ощадбанк зупинить роботу 14 червня: що буде недоступно для клієнтів
- Зерно стрімко дорожчає: яким країнам загрожує голод

