Суд скасував мобілізацію чоловіка з відстрочкою: деталі рішення.
У Рівному відбулося судове засідання через те, що призвали чоловіка до війська, хоч він мав відстрочку та бронювання. Але суд вирішив взяти на сторону військовозобов'язаного.
Про це йдеться у вироку суду, який був опублікований в .
Деталі справи
Згідно з матеріалами справи, чоловік, якого у квітні 2025 року призвали до Збройних сил України, подав до суду позов. Він стверджував, що на час призову він мав відстрочку та активну бронь від призову, бо працював провідником у "Пасажирському вагонному депо Чернівців". З урахуванням цього, він вважав мобілізацію безпідставною і вимагав скасувати її через суд.
Також у матеріалах справи зазначалося, що відповідачі - територіальний центр комплектування та військова частина - не мали заперечень на позов та не пояснили свою позицію у справі письмово.
Рішення суду
Справою займалася суддя Рівненського окружного адміністративного суду Світлана Дуляницька. Після ознайомлення з документами і доказами вона встановила, що позивач мав діючу відстрочку від мобілізації - з грудня 2024 року по серпень 2025 року. Отже, на момент призову його не мали права призивати.
Суд прийшов до висновку, що дії ТЦК виявилися неправомірними. Суддя вповні задовольнила позов: визнала незаконним наказ про мобілізацію, скасувала рішення про призов чоловіка до військових списків, та вимагала його вилучення з цих списків. Проте рішення суду ще не набрало законної сили і може бути оскаржене.
Наостанок, варто згадати, що нещодавно в Києві чоловік заплатив штраф, накладений Центром. Після цього він виграв у суді і суд вирішив повернути йому гроші.
Читайте також
- Російська стратегія плацдармів провалилася: лінія фронту за рік не змінилася
- Міністерка культури закликала ЮНЕСКО вказати Росію винуватцем атак на спадщину
- Зеленський провів переговори з G7: США готові забезпечити backstop для України
- Демократи замовчують клімат перед виборами: єдиний, хто продовжує говорити
- Канада переозброює Польщу за 10 млн доларів: що передбачає програма SAFE
- Зустріч Зеленського і Трампа на G7: Трамп закликав РФ до миру, Британія вводить санкції

