У Литві виник скандал із виплатами для українських біженців.


Частина допомоги від Європейського союзу для українських біженців в Литві була отримана громадянами Росії та Білорусі. У період з 2022 по 2023 роки ЄС виділив близько 17 мільйонів євро на проєкт "Допомога біженцям від війни з України". Біженці отримують продукти, ліки, засоби гігієни, мають можливість вивчати литовську мову та скористатися програмами для працевлаштування.
Державна аудиторська служба Литви виявила, що серед 813 осіб, які отримали допомогу від ЄС для українських біженців, були громадяни 43 різних країн, зокрема Росії, Білорусі і інших. Це стало причиною невдоволення серед литовських чиновників та призвело до звільнення директорки Європейського агентства соціальних фондів (ESFA) Ліни Невінскене.
«Ми оцінюємо цю ситуацію негативно. Так не повинно було трапитися. Здійснюється внутрішній аудит, ми досліджуємо, як це могло трапитися», - заявила заступниця міністра соціального захисту та праці Ріта Ґрігалєнє.
«Плутанину викликали розбіжності в документації, яка діяла на той час. Згідно з цими документами, у додаткових програмах - наприклад, курсах литовської мови та допомозі при працевлаштуванні - могли брати участь соціально вразливі групи, не обов'язково громадяни України», - пояснила керівник відділу розвитку проєктів ESFA Йоліта Пятрайтієне.
Після виявлення того, що допомогу від ЄС отримали громадяни інших країн, у Литві розпочали внутрішній аудит для визначення причин і відповідальних осіб, а також з метою уникнення подібних ситуацій у майбутньому.
Читайте також
- Зеленський забрав громадянство в Онуфрія. Юристи пояснили, які будуть наслідки для митрополита
- У Німеччині перекинувся автобус, серед пасажирів – українці
- «Українські вертольоти» заявляють про атаку. До президента звернувся колектив компанії, ветерани та родини загиблих військових
- Відпочинок в горах 2025: шість ідей для відпустки в Карпатах
- РФ накрила негода: Петербург під загрозою повені, в Омську – ураган
- Громадська антикорупційна рада при Міноборони щодо Defence City: наполягаємо на необхідності доопрацювати законопроєкти