Україна готова до діалогу з Польщею, але відповість на недружні кроки: заява Сибіги.
Коментар міністра закордонних справ України
Як повідомляє Novyny.live: Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга заявив про готовність Києва до діалогу з Польщею щодо історичних питань, але підкреслив, що Україна не залишить без відповіді недружні дії. Коментарі Сибіги прозвучали на фоні нещодавнього рішення президента Польщі Кароля Навроцького позбавити українського президента Володимира Зеленського ордена Білого Орла.
Андрій Сибіга зазначив, що жоден інший президент іншої іноземної держави не має права диктувати Україні її історію.
“Крапка. Це закінчено... Час непомічання Україною недружніх кроків маніпуляцій з нашою історією пройшов”– підкреслив він. Міністр також акцентував увагу на тому, що ситуація з позбавленням ордена не лише торкається особистості президента, а є проявом зневаги до українського воїна, народу та їх історії.
“Ми цього толерувати не будемо”– заявив Сибіга.
Ситуація з польською митницею
Нагадаємо, що польська митниця вже протягом двох місяців блокує транспортні засоби Укрпошти, що викликало додаткове напруження в українсько-польських відносинах. Ситуація ускладнюється тим, що колишній депутат Сейму Польщі Пйотр Фоглер повернув "Золотий Хрест Заслуги" президенту Польщі, що свідчить про наявність внутрішніх суперечок в польському суспільстві щодо відносин з Україною.
Андрій Сибіга також наголосив, що історичні питання мають вирішувати історики, а не політики. Він закликав до конструктивного діалогу між Києвом і Варшавою, підкреслюючи важливість збереження добрих сусідських відносин, попри наявність розбіжностей у трактуванні історії. Таким чином, Україна залишається відкритою для переговорів, але чітко висловлює свою позицію щодо недопустимості недружніх дій з боку Польщі.
Ця заява міністра закордонних справ України відображає зростаючу стурбованість Києва щодо відносин з Варшавою на тлі історичних спекуляцій та дипломатичних напружень. Водночас, заклик до діалогу демонструє бажання України підтримувати конструктивні стосунки з Польщею, незважаючи на існуючі розбіжності. Підтримка добросусідських відносин є важливою для обох країн, особливо в контексті регіональної безпеки та економічної співпраці.
Читайте також
- Українська бронетехніка відповіла СБУ щодо якості гранатометів для ЗСУ
- Росія не має плану виходу з війни: Китай активізує переговори
- Путін втратив усі карти: експосол Ізраїлю пояснив провал стратегії Кремля
- Пєсков заговорив про “повномасштабну війну”: в Україні попередили про нову мобілізацію в РФ
- Трамп готовий дати Україні ліцензію на виробництво Patriot: скільки це займе часу
- Німеччина дала поліції право збивати дрони та стежити за людьми: що зміниться

