Україна запропонувала ЮНЕСКО нове свято: Всесвітній день науки.
Україна на Генеральній конференції ЮНЕСКО
Як повідомляє inkorr.com: На Генеральній конференції ЮНЕСКО, що проходила в Самарканді, представили список значущих подій на 2026-2027 роки. Серед них - сторіччя Національного історико-культурного заповідника "Києво-Печерська лавра" та 150-річчя композитора Миколи Леонтовича, який став відомим завдяки пісні "Щедрик". Про це повідомила голова Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Ольга Герасим'юк.
Окрім цього, українська делегація запропонувала установити Всесвітній день залучення до науки, який святкуватиметься щорічно 27 листопада. Ця ініціатива, що виникла в Малій академії наук України, отримала підтримку серед учасників конференції. Голова Національної ради України Олександр Ткаченко підкреслив:
"Ця ідея викликала щирий відгук у делегацій з усіх континентів, коли наука переживає кризу довіри, а знання стають товаром".
Ольга Герасим'юк наголосила на важливості розуму над силою, нагадуючи світові про те, що Україна, захищаючи свободу, демонструє, як необхідний інтелект для вирішення сучасних викликів.
Короткий підсумок: На Генеральній конференції ЮНЕСКО українська делегація представила кілька важливих подій на 2026-2027 роки, зокрема святкування сторіччя Києво-Печерської лаври та 150-річчя Миколи Леонтовича. Також було запропоновано встановлення Всесвітнього дня залучення до науки, що отримало позитивну реакцію серед учасників конференції. Таким чином, Україна підкреслила значення інтелекту в сучасному світі.
Читайте також
- Мінкульт звільнив директора державного заповідника «Києво-Печерська Лавра» Максима Остапенка
- Куди йдуть мільярди? Ексміністр культури направив запит до «Суспільного»
- «Вибори голови правління Суспільного». Оголошено фіналістів першого етапу
- Юнацька збірна України грою із Словаччиною завершить виступ у відборі Євро-2025 (U-17)
- «Макбет» на сцені театру Франка: що вразило ексміністра культури
- Євро-2025: юнацька збірна України матчем із Хорватією стартує в другому раунді відбору

