Українцям пояснили, як продати орендований земельний пай.


З 1 липня 2021 року українці можуть продавати земельні паї, які знаходяться в оренді
За інформацією Міністерства юстиції України, орендар має переважне право на купівлю землі, яку він орендує. Якщо ця процедура не дотримується, можуть виникнути судові спори.
Щоб законно продати паї, власник повинен подати нотаріусу заяву про намір продажу та проєкт договору за 2 місяці до продажу. Нотаріус має 3 робочих дні, щоб інформувати орендаря про намір власника та умови продажу.
Після отримання інформації від нотаріуса, орендар має місяць, щоб висловити своє бажання скористатися переважним правом. Якщо орендар не вчасно відреагує, відмовиться або не з'явиться на підписання договору, власник може продати ділянку іншій особі.
Переважне право втрачається, якщо орендар не відреагував вчасно, відмовився від угоди або не з'явився на підписання. В такому випадку власник може продати ділянку іншій особі.
Якщо орендар не може придбати ділянку, він має право передати своє переважне право іншій особі. Але подальша передача цього права заборонена.
Якщо переважне право було порушено, орендар може через суд вимагати переведення прав покупця на себе, внісши відповідну суму на рахунок суду.
Новий власник землі зобов'язаний протягом місяця повідомити орендарів про зміну власності. При цьому зміна орендодавця не впливає на умови чинного договору оренди.
Читайте також
- Трамп заявив, що чинить "великий тиск" на РФ та назвав припинення війни "поступкою" Москви
- За кермо не можна: водіям в Україні вказали на вікові обмеження
- Інтерв'ю Зеленського Бену Шапіро: усі ключові заяви першої частини розмови
- lifecell запустив для пенсіонерів унікальний тариф за бюджетною ціною
- ЧП у київському метро, частину станцій перекрили: перші подробиці
- АЗС встановили нові ціни на бензин, дизель та автогаз на Київщині: скільки коштує