Українці можуть оскаржити рішення щодо інвалідності нових комісій: порядок та нюанси.

Візуалізація нових комісій: порядок та нюанси
Візуалізація нових комісій: порядок та нюанси

Міністерство охорони здоров'я України пояснило українцям про можливість оскарження рішень експертних команд, які замінили Медико-соціальні експертні комісії (МСЕК) в контексті реформування системи встановлення інвалідності.

Громадяни мають 40 днів на подання скарги в паперовій або електронній формі. Також, Центр оцінки функціонального стану особи відіграє важливу роль у забезпеченні об'єктивності та прозорості процесу оцінки повсякденного функціонування особи.

За словами представників МОЗ, "Центр оцінки функціонального стану особи здійснює організаційно-методичне консультування експертних команд, перевіряє обґрунтованість рішень експертних команд та розглядає скарги на їхні рішення".

Також було зазначено, що заявки приймаються від громадян з усієї території України, а експертні групи формуються з медичних працівників різних державних медустанов.

У разі незгоди з рішенням експертів, є спеціальний порядок подання апеляції. Скаргу можна подати в паперовій формі, надіславши її поштою до Центру оцінювання функціонального стану особи, або в електронній формі, звернувшись до лікаря, який оформить скаргу в електронній системі з оцінки повсякденного функціонування особи.

На особу, яка бажає оскаржити рішення експертів, надається 40 календарних днів на подання скарги, рахунок яких починає відраховуватися з дня отримання виписки з рішенням експертної команди.

В разі пропуску строку подання скарги з поважних причин, можна подати клопотання про його поновлення, яке буде розглянуте Центром протягом 5 робочих днів.

Результати розгляду скарги можуть бути підтвердженням оскарженого рішення, його скасуванням або формуванням нового рішення.

Нагадаємо, нещодавно були розкриті факти вивезення ухилянтів за кордон.


Читайте також

Отримай доступ в канал свіжих новин 112.ua