Українські сили вразили понад 40 об’єктів РФ: як удари по нафтогазу впливають на війну.

Удар по російській нафтогазовій інфраструктурі
Удар по російській нафтогазовій інфраструктурі Фото: UATV

Операції Сил оборони України

Як повідомляє UATV: Сили оборони України продовжують завдавати ударів по воєнним об'єктам та нафто-газовій інфраструктурі Росії, зокрема по нафтопереробним заводам і військовим базам. Це робиться з метою ослаблення економіки Російської Федерації та її військових можливостей. З початку року українські сили вже здійснили більше 40 атак на зазначені об'єкти.

Значні удари та досягнення

Зокрема, серед уражених об'єктів – чотири нафтопереробних завода, п’ять великих нафтобаз, установка підготовки нафти, бурові установки та термінали. Однією з останніх атак став удар, завданий в ніч на 2 березня по нафтовому терміналу "Шесхарис" та військово-морській базі в Новоросійську. 21 лютого українські крилаті ракети FP-5 "Фламінго" вразили "Воткінський завод" в Удмуртії, що знаходиться на відстані 1300 км від українського кордону. Ця атака стала найвіддаленішою за всю історію використання крилатих ракет.

25 лютого Сили спеціальних операцій України атакували російську пускову установку зенітного ракетного комплексу С-400 на території тимчасово окупованого Криму.

“По попередній інформації, підтверджено поразку нафтових стендерів терміналу і радіолокаційної станції комплексу С-400”, – повідомили в Генеральному штабі Збройних сил України.
Спутникові знімки, зроблені після атаки, зафіксували велику діру в даху цеху.

Варто зазначити, що, за словами представників Міністерства оборони України, війна триває, оскільки Росія має фінансові ресурси для виробництва ракет, дронів, виплати контрактів солдатам та пропаганди.

“Джерелом цих фінансів є нафта. Росія продає її по всьому світу через так званий тіньовий флот. Якщо перекрити цей канал, ресурс на війну різко скоротиться”, – зазначили в українському оборонному відомстві.

Станом на сьогодні, Генеральний штаб повідомляє про успішні удари по скупченню живої сили противника на лінії бойового зіткнення. "І такі повідомлення ми бачимо практично щодня", – прокоментував ситуацію Сергій Братчук. Таким чином, українські сили продовжують свою кампанію з метою зниження військових можливостей противника, завдаючи ударів по критично важливих об'єктах.

Зазначені дії українських сил свідчать про продовження активної військової стратегії, спрямованої на зниження ресурсів Росії для ведення бойових дій. Атаки на критично важливі інфраструктурні об'єкти можуть суттєво вплинути на економічну ситуацію в Росії, зокрема на її здатність забезпечувати військові потреби. Таким чином, успішність цих операцій може стати важливим фактором у подальшій динаміці конфлікту.


Читайте також

Реклама