В Україні цьогоріч не вистачатиме понад 500 тис. працівників: про кого йдеться.

Будівельники на будівництві
Будівельники на будівництві

У 2025 році Україна стикнеться з браком понад півмільйона кваліфікованих працівників, що стане серйозною проблемою для національної економіки. Найбільший дефіцит буде серед фахівців у технічних галузях та робітничих професіях. Про це 11 січня заявив президент Конфедерації роботодавців України Олексій Мірошниченко.

Він відзначив, що відсутність кваліфікованих кадрів вже зараз суттєво впливає на динаміку зарплат, що у контексті зростання ВВП викликає питання у економістів.

"ВВП зростає на 4%, а заробітні плати збільшуються на 14%. Таким чином, зростання зарплат повинно бути більшим, ніж зростання цін і ВВП, але не у такій пропорції", - сказав Мірошниченко.

Ще одним важливим аспектом є конкуренція між державними і приватними структурами. Так, державні установи пропонують стабільність, але приватний сектор готовий платити більше, щоб привернути професіоналів. За словами Мірошниченка, це призводить до збільшення плинності кадрів і загострення конкуренції за кваліфікованими фахівцями.

Він також наголосив на кількох ключових факторах, що впливають на ситуацію:

  • Еміграція: Після початку повномасштабної війни та економічної кризи багато українців виїхали до Європи в пошуках вищої заробітної плати.
  • Демографічний спад: Зменшення кількості працездатного населення поглиблює дефіцит кадрів.
  • Низька популярність робітничих професій: Молодь все менше зацікавлена в технічних та робітничих спеціальностях, що призводить до дисбалансу на ринку праці.

Нагадаємо, з 2022 року польські роботодавці почали змінювати умови праці через недостатню кількість українських чоловіків. Крім того, Польща залучає більше людей з Азії та Африки.

До речі, з майже 780 тисяч українців, які працюють у Польщі, 406,5 тисяч - чоловіки і 372,7 тисячі - жінки. Найчастіше в Польщі працюють люди у віці 30-44 років.


Читайте також

Отримай доступ в канал свіжих новин 112.ua