В Україні оновили підходи до бронювання: у 5% критично важливих підприємств виявили порушення.
У 5% підприємств зі статусом критичності української оборони виявлено зловживання у бронюванні.
Міністр економіки України Юлія Свириденко розповіла, що певні підприємства, які одержали статус критичності, занижували зарплати працівникам і шукали шляхи збільшення заброньованих понад необхідну межу.
"За результатами аудиту ми оновили підходи до бронювання, щоб уникнути проблем, які були виявлені", - заявила Свириденко.
З метою запобігання зловживанням, Міноборони та Мінекономіки узгодять галузеві та регіональні критерії критичності. Два з трьох критеріїв для отримання статусу критичності стануть обов'язковими. Середня зарплата працівників повинна бути не менш як 2,5 мінімальних зарплат (20 тис. грн), за винятком державних та комунальних підприємств. Також підприємства не повинні мати заборгованості зі сплати податків. Моніторинг дотримання встановлених критеріїв буде проводитись щокварталу.
"У разі порушень, підприємство має пояснити ситуацію. Якщо моніторинг покаже негативний результат, статус критичності може бути анульований", - зазначила Свириденко.
Віце-прем'єр була наголосила, що бронювання буде продовжуватися для забезпечення фінансування та кадрів в армії. Тільки 12% українських підприємств мають критично важливий статус, але вони є основним джерелом фінансування оборони країни.
У 2022-2023 роках заброньовані працівники цих підприємств приносили близько 67% доходів всіх підприємств країни, що в перерахунку на одного заброньованого працівника становило близько 1,2 мільйона гривень податків щорічно.
Нагадаємо, в Україні анулюють відстрочення від мобілізації.
Читайте також
- "Зимова єПідтримка" українців: як отримати гроші і на що їх можна витратити
- Україна збільшила експорт товарів - Мінекономіки