Вчені розробили «котячі очі» для дронів: на що здатна ця технологія.
Вчені розробили нову систему комп'ютерного зору, яка дозволяє безпілотникам і роботам відстежувати цілі навіть в умовах низької видимості та зміни. За допомогою цих "очей" дрони зможуть бачити навколишнє середовище з великою точністю. Про це повідомляє LiveScience.
Хоча безпілотні автомобілі та автономні системи все більше поширюються, вони все ще мають проблеми зі "зором" в різних умовах. Наприклад, вони погано працюють під дощем або туманом, оскільки ці умови заважають камерам і сенсорам.
Недавно вчені розробили систему зі спеціальними лінзами та сенсорами, які працюють на зразок котячого ока, і поліпшили можливість розпізнавання об'єктів. Така система використовує діафрагму для фільтрації надмірного світла і використовує відбивні шари, що покращують видимість при слабкому освітленні.
Роботизовані камери часто зіткнуться із проблемою виявлення об'єктів на активному або замаскованому фоні, особливо при зміні освітлення. Наша розробка вирішує цю проблему, розмиваючи недоречні деталі та зосереджуючи увагу на основних об'єктах,пояснив головний автор дослідження Янг Мін Сонг, професор електронної інженерії Інституту науки і технологій Кванджу (GIST) у Південній Кореї.
Вчений підкреслив, що система використовує спеціальні лінзи, а не потужні обчислювальні обробки, що робить її енергоефективнішою. Під час тестування вона успішно розмиває фонові об'єкти, зберігаючи Фокус на цілі. Додатково, вона використовує нейронну мережу, яка допомагає краще розпізнавати важливі об'єкти.
Для практичного використання системи в реальних умовах вченим необхідно підвищити роздільну здатність поля зору. У майбутньому ця система може бути використана в роботах і машинах, зокрема в військових дронах та спостережних роботах. Дослідники впевнені, що незабаром ця технологія дозволить роботам виявляти, відстежувати та розпізнавати цілі в динамічних умовах, де звичайні камери часто неефективні.
Читайте також
- Українець, якого Папа Римський призначить кардиналом: Ватикан вже є посередником між Росією і Україною
- 31 жовтня: яке сьогодні свято, традиції та заборони
- Родина українського артиста потрапила в епіцентр стихії в Іспанії
- На Україну насувається різке похолодання: коли очікувати перший сніг
- Коли Україна може стати членом ЄС? Єврокомісар назвав терміни
- Обраний кардинал Микола Бичок: Більшість очікувала, що кардиналом буде призначено Патріарха Святослава, чи іншого митрополита