Ветеран, що втратив дві ноги, розказав про свій досвід проходження МСЕК.
Ветеран ЗСУ стикнувся з бюрократичними перешкодами при проходженні медичних комісій
Олег Симороз, ветеран ЗСУ, повідомив, що він зіткнувся з проблемами в оформленні медичних комісій для протезування та списання з військової служби. Він розповів про це в інтерв'ю "Главкому".
«Я пройшов декілька медичних комісій. Одна комісія продовжувала моє лікування, інша затвердила потребу проводити протезування, і ще одна була про списання мене зі служби. Я пройшов усе це і зібрав велику папку документів у Центральному військовому шпиталі, який є основним лікувальним закладом Медичних сил. У цій папці було все, що стосується мого організму», - зазначив ветеран.
Симороз також розповів, що після проходження медичних комісій його виключили з військової служби, але потрібно було отримати групу інвалідності.
«Я пішов до МСЕКу (Медико-соціальна експертиза). І ви уявіть мій шок, коли там знову вимагали від мене зробити все те, що я вже проходив на медичних комісіях. Мені доводилося ходити до районної лікарні, обходити всі ці кабінети, хоча у мене немає ніг!»
Ветеран розповів, що він разом з батьками був змушений звернутися до 12 лікарів, які повторно аналізували документацію з медичних комісій. Це забрало багато часу Симорозу для отримання групи інвалідності.
«Таким чином, я витратив ще один тиждень свого життя напередодні отримання групи інвалідності. Це історія про ті самі МСЕКи, які стали відомі всій країні. Там відбувається багато негативного - корупція, знущання над військовими», - зазначив ветеран.
Симороз також зазначив, що хоча він особисто не стикався з вимогами хабарів при проходженні МСЕКу, його товариші зазнали подібних ситуацій.
«Суть у тому, що нормативні акти, які регулюють роботу МСЕКу, сформульовані так, що остаточне рішення залежить від лікаря. Тобто процедура визначення групи інвалідності дуже нечітка. І коли хлопці повинні були отримати другу групу інвалідності, їм надавали третю або вимагали хабара. Тому що саме лікар оцінює рівень самостійності людини, її здатність до самообслуговування, і це практично суб'єктивна оцінка лікаря», - підкреслив ветеран.
Ветеран вважає, що для поліпшення роботи МСЕКу необхідно змінити нормативні акти та критерії оцінки інвалідності.
«Ми маємо мати зрозумілу методологію оцінки інвалідності, яка підійде для 99% випадків хвороб і травм. Тоді завдання лікаря буде перевірити наявність рук і ніг, а не визначати все від балдахіна, чи людина може самостійно функціонувати. МСЕК має бути прозорою структурою, а не місцем, де вимагають хабарі», - підкреслив Симороз.
Нагадаємо, що МСЕКи недавно потрапили в центр уваги через корупційні скандали з керівництвом та їх синами, зокрема, Тетяною Крупою, керівницею Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи.
Президент України Володимир Зеленський планує ліквідувати МСЕКи до кінця 2024 року, а Міністерство охорони здоров'я розробляє зміни до законодавства щодо оцінки інвалідності.
Читайте також
- Перші тисячі солдатів із Північної Кореї неподалік українського кордону – звернення Президента
- Треба діяти: Зеленський закликав світ зупинити військову співпрацю РФ і КНДР
- Стефанчук розкрив долю закону про скасування переведення годинників в Україні