Відповідь США на ворожу діяльність Кремля занадто часто була дуже м'якою — ЗМІ.

Відповідь США на ворожу діяльність Кремля
Відповідь США на ворожу діяльність Кремля

З 2000 року, коли Володимир Путін прийшов до влади, кожна негативна дія або відмова дотримуватися демократичних норм його режиму створювала підґрунтя для більш агресивних порушень у майбутньому.

Президенти Клінтон і Буш у початку 2000-х років часто реагували на зловмисні дії Кремля занадто м'яко. Путін поступово запроваджував систему дезінформації в Росії, а Клінтон завжди заверяв його, що його дії ретельно аналізуються. Через десять місяців Буш заявив, що "поглянув у душу" Путіну і побачив у ньому "надійного" партнера.

Таке ставлення американських президентів свідчило про постійний інтерес Вашингтона знайти партнера для співпраці навіть там, де його не існувало. Незважаючи на те, що Путін вже тоді був таким, яким він є сьогодні. Політичні вбивства, обмеження свободи преси і втручання в вибори визначали дії Кремля у 2004 і 2024 роках. Лестощі американських посадовців підкреслювали легітимність та підтримували авторитарний режим Кремля.

У 2004 році, коли Росія втручалася у президентські вибори в Україні, США намагалися уникнути критики Кремля. Під час прес-конференції, журналісти запитували про роль Москви у спробі підриву виборів, але держсекретар Колін Павелл заявив, що мав "добру розмову" з міністром закордонних справ Росії Лавровим, оскільки обидва були зацікавлені в пошуку рішення. Павелл також зазначив, що США не хочуть змагатися з росіянами.

"У останній рік свого президентства, президент Буш запросив Путіна до своєї родинної вілли в штаті Мен - такого шану в жодному випадку не надавали іноземним лідерам", - додав Каландаров.

Автор вважає, що байдужість до зростаючого авторитаризму у Москві підштовхнула Кремль діяти ще агресивніше і вторгнутися в Україну. Незважаючи на роки лестощів і закликів до партнерства, Путін вирішив завдати агресію проти України.

"Надмірна ласка Західних країн до Росії може пояснитись в ретроспективі. Однак, визнання того, що США і їх союзники проявили незаслужену ввічливість до Росії, має змусити політиків вибрати інший курс", - підсумував Каландаров.


Читайте також

Отримай доступ в канал свіжих новин 112.ua