Війна забрала понад 340 митців та журналістів: масштаби втрат.
Втрати в медійній та культурній сферах через війну з Росією
Як повідомляє inkorr.com: З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого 2022 року унаслідок бойових дій загинули 232 митці та 113 журналістів, як українських, так і іноземних. Цю інформацію надали в Міністерстві культури та стратегічних комунікацій.
«Ці дані не лише про масштаби втрат, а й нагадують про трагічні сторінки нашої історії. Так само як у 20-х – на початку 30-х років ХХ століття сталінський режим знищив покоління українських митців, так і сьогодні Росія цілеспрямовано нищить культурну еліту України», - підкреслили в міністерстві.
- Журналісти, які досі працюють в Україні, продовжують створювати важливі новини, розслідування та репортажі в умовах високого ризику.
- Вони документують події війни, щоб забезпечити Україну та світ достовірною інформацією про те, що відбувається.
Медійники цілодобово збирають незаперечні докази злочинів агресорів і висвітлюють силу, відвагу та героїзм наших захисників, зауважили в МКСК.
"Систематичні злочини проти журналістів і медіа, вчинені Росією, становлять серйозну загрозу для свободи слова та інформаційної безпеки, підривають демократичні цінності та права людини"
Поінформування про численні втрати серед митців і журналістів внаслідок російської агресії свідчить про серйозні збитки в культурній та інформаційній сферах України. Журналісти та митці героїчно виконують свою місію на передовій, надаючи об'єктивну інформацію про військові події та злочини окупантів.
Читайте також
- Запоріжжя: агент ГРУ отримав 15 років за зраду та передачу даних про ЗСУ
- США та Іран починають переговори у Швейцарії: ядерна програма та припинення вогню в Лівані
- Зеленський анонсував переговори з РФ: формат обере Європа, переговорника — Україна
- ЄС вперше продовжить санкції проти Росії на рік: що змінилося
- Сібіга закликав союзників посилити тиск на Росію в усіх сферах
- СБУ та поліція оголосили підозри топчиновникам КМДА: у чому суть махінацій

