Зеленський про атаку РФ: Росія порушила прохання Трампа утриматися від ударів.
Коментар Президента України Володимира Зеленського
Як повідомляє Novyny.live: Президент України Володимир Зеленський прокоментував масовану атаку російських військ на Україну, зазначивши, що Росія порушила прохання Дональда Трампа утриматися від ударів по енергетиці. Ця заява була зроблена під час спільної пресконференції з генеральним секретарем НАТО Марком Рютте у Києві 3 лютого. Зеленський підкреслив, що протягом тижня після цього прохання Росія здійснила удар по українській енергетичній інфраструктурі, в результаті якого було випущено 28 крилатих ракет та 43 ракети різних типів.
Зеленський також відзначив, що атака відбулася в умовах, коли температура повітря в Україні впала до -20 градусів. Він охарактеризував цю атаку як "рекордний російський удар", що став важким випробуванням для України.
“Сьогодні був рекордний російський удар, важкий удар, безумовно, по застосуванню балістики”, - зазначив президент.
Програма PURL та співпраця з європейськими країнами
У контексті нових викликів, Зеленський обговорив програму PURL (Prioritized Ukraine Requirements List), започатковану США та НАТО. Він підкреслив важливість заповнення пакетів PURL, заявивши:
“Важливо, щоб пакети PURL були наповнені, й ми з Марком продовжимо роботу над цим.”Окрім цього, президент України висловив намір щодо спільного виробництва озброєння з європейськими країнами, заявивши: “Ми пропонуємо таке виробництво разом з Україною і сусідам нашим в Європі”.
Ця ситуація підкреслює зростаючу напругу в регіоні, а також важливість міжнародної підтримки для України. Атаки на енергетичну інфраструктуру, особливо в умовах зимових морозів, можуть мати серйозні наслідки для населення, що потребує термінових заходів для забезпечення енергетичної безпеки. Співпраця з НАТО та європейськими партнерами, а також спільне виробництво озброєння, стають ключовими аспектами для зміцнення обороноздатності України в умовах агресії з боку Росії.
Читайте також
- ЗСУ вразили завод «Авитек» у Кірові: що виробляло підприємство
- Зеленський назвав переломний момент у відносинах із Трампом: що сталося у Ватикані
- Зеленський заявив про загрозу блокування зернового коридору: Україна скликає Радбез ООН
- Рубіо та Лавров провели 35-хвилинну зустріч у Манілі: головна тема – війна в Україні
- Ірландія надасть Україні 125 млн євро: 100 млн підуть на посилення оборони
- Зеленський домовився з Raytheon про спільне виробництво перехоплювачів для Patriot

