Зеленський прокоментував перші перемоги українських паралімпійців у Парижі.

Перші перемоги українських паралімпійців у Парижі

Президент України Володимир Зеленський заявив, що кожна перемога наших спортсменів надихає всю Україну.

Україна вже отримала дві срібні та дві бронзові медалі у плаванні на Паралімпійських іграх.

Переможці

• Антон Коль здобув срібло у плаванні на 100 м на спині.
  • Ірина Пойда виборола срібну нагороду на дистанції 200 м вільним стилем.
  • Анна Гонтар – бронзова призерка у плаванні на 50 м вільним стилем.
  • Олександр Комаров має бронзову медаль у плаванні на 200 м вільним стилем.

«Чудовий старт! Кожна перемога наших спортсменів надихає всю нашу країну. Так тримати!» – зазначив президент.

Український плавець Антон Коль завоював срібло на дистанції 100 м на спині у класі S1. Це перша медаль української збірної, яка прийшла на Паралімпійських іграх-2024. Пізніше наші плавці отримали ще три медалі.

Літні Паралімпійські ігри-2024 триватимуть до 8 вересня у Парижі. В них беруть участь 4 400 спортсменів зі 169 країн, які змагатимуться у 22 видах спорту. Україна представлена 140 атлетами, які братимуть участь у 17 видах спорту.

Це вже восьма Паралімпіада для нашої збірної. На попередніх літніх іграх українські спортсмени здобули 98 нагород, з яких 24 – золоті, і зайняли шосте місце в медальному заліку.

Білорусь і Росія допущені на Ігри в індивідуальних змаганнях у статусі нейтральних спортсменів. Росіян туди підпустили 85-90.