Зеленський у Вашингтоні не отримав Tomahawk: що стало причиною.
Як повідомляє inkorr.com: 17 жовтня президент України Володимир Зеленський відвідав Вашингтон, сподіваючись отримати підтримку у вигляді ракет Tomahawk. Проте під час зустрічі з президентом США Дональдом Трампом постачання зброї не було оголошено. Про це повідомляє "Главком" з посиланням на The New York Times.
Зеленський неодноразово звертався до Трампа з проханням надати Україні Tomahawk. Спочатку президент США здався налаштованим на підтримку, але після розмови з Володимиром Путіним його позиція змінилася.
Реакція українських політиків
Олександр Мережко, заступник голови комітету з закордонних справ Верховної Ради, зазначив, що Росія використала б такі переговори для підриву позицій України. Він додав, що Україні слід дочекатися результатів зустрічі Трампа і Путіна, перш ніж вживати додаткових кроків.
Оцінка аналітиків
Аналітики вважають, що навіть без реального постачання Tomahawk ці ракети можуть стати стримуючим фактором для Росії. Гаррі Неделку, старший директор Rasmussen Global, зазначив, що згода Путіна на нову зустріч із Трампом може дати Україні можливість відновити енергетичні об'єкти, пошкоджені внаслідок атак РФ.
Зустріч між президентами України та США знову привернула увагу міжнародної спільноти. Сподівання на підтримку у вигляді ракет Tomahawk все ще живі, але політична ситуація стає дедалі напруженішою в очікуванні результатів переговорів Трампа і Путіна. Аналітики продовжують оцінювати ймовірні наслідки цих подій для України у світовій політиці.
Читайте також
- Росія може атакувати країни Балтії до 2028 року: що відомо про нові загрози
- Сили безпілотних систем взяли під вогневий контроль Донецький аеропорт
- Зеленський написав відкритого листа Путіну: заклик до завершення війни
- Зеленський звернувся до Путіна із закликом завершити війну: що пропонує Україна
- Зеленський написав листа Путіну: пропозиція завершити війну через зустріч
- Зеленський готовий до прямих переговорів із Путіним: союзники шукають дипломатичний вихід

