Зміна клімату сильно вдарить по алергікам – Euronews.
Зміна клімату впливає на сезон цвітіння та збільшує алергію на пилок
Зміна клімату має значний вплив на тривалість та інтенсивність сезону цвітіння рослин. Це спричиняє збільшення кількості людей, які страждають від алергічної реакції на пилок. У Європі тривалість сезону цвітіння збільшилась, а підвищені температури та вологість підсилюють симптоми алергії. За останні 40 років кількість пилку, який виділяють рослини, зросла на 19% для трави і на 35% для берези. Однією з причин такого зростання є вищий рівень вуглекислого газу в атмосфері, що сприяє активнішому фотосинтезу рослин і більшому виробництву пилку. Про це йдеться у дослідженні, опублікованому в науковому журналі Atmosphere.
Вчені також наголошують на тому, що пилкові зерна можуть взаємодіяти зі забруднювачами повітря і бути під впливом гроз та інших екстремальних явищ, що збільшує ризик респіраторних захворювань, таких як алергічний риніт та астма.
«Ми постійно стежимо за ходом сезону пилку. Ми також починаємо спостерігати пилкові бурі у Німеччині, які переносяться на північ», — говорить Тайра Гроув Краузе, функціональний директор з епідеміологічної готовності в Statens Serum Institut (SSI).
Крім того, зміна клімату в напрямку потепління сприяє збільшенню інфекційних та вірусних захворювань. Тепла та волога погода створюють сприятливі умови для комарів і кліщів, які можуть передавати людям різні екзотичні віруси. Нажаль, це призводить до збільшення кількості захворювань.
Спека та повені, які стали більш поширеними через зміну клімату, призводять до багатьох смертей. Підтоплення може призвести до забруднення води, що спричиняє поширення інфекцій.
Враховуючи ці факти, важливо розуміти вплив зміни клімату на наше здоров'я та приймати заходи для запобігання негативним наслідкам.
Залежність ожиріння від бодіпозитиву
Багато людей задоволені своїм станом та приймають ідею бодіпозитиву. Проте, лікар-ендокринолог Богдана Мурашова попереджає, що бодіпозитив може бути шкідливим для здоров'я через ризики ожиріння. Важливо розуміти ці ризики та займатися своїм здоров'ям.
Читайте також
- США готуються до ймовірної кібератаки зі сторони Китаю – Reuters
- Сповідь без священника. У Швейцарії церква встановила цифровий аватар Ісуса
- У Британії чоловік підпалив підприємство повʼязане з Україною на замовлення РФ
- Замість квітів – донати. Ада Роговцева звернулася з проханням до шанувальників
- Негода на Одещині: енергетики попередили про можливі проблеми зі світлом
- У Пакистані люди вийшли на вулиці після чергового теракту, що забрав життя 40 людей