Зміна влади в Сирії створює ризики нових воєн на Близькому Сході - ЗМІ.

Сирійська влада устроює ризики на Близькому Сході
Сирійська влада устроює ризики на Близькому Сході

Падіння диктатури Башара Асада в Сирії призводить до створення небезпечного вакууму на Близькому Сході, який згадує повалення режимів у Лівії та Іраку. Після ейфорії, пов'язаної з усуненням правителів обох країн, настала ще більша нестабільність.

За даними видання Bloomberg, Башар Асад намагався триматися до останнього, надсилаючи сигнали про допомогу різним країнам, зокрема Дональду Трампу. Проте отримав відмову від колишніх союзників і ворогів. Навіть Росія, яка рятувала його раніше, запропонувала тільки притулок, а Іран відвернувся, вважаючи його винним у проблемах.

Такий перехідний період буде супроводжуватися хаосом і конфліктами в Сирії. Країна вже розділена на анклави та сфери впливу протягом десяти років.

Процес падіння Асада після більш ніж п'ятдесяти років правління його родини був швидким. Повстанці захопили ключові міста та наблизилися до столиці Дамаску.

Росія, яка має військові бази в Сирії, може намагатися захистити свої інтереси, але зараз зайнята війною в Україні. Іран також ослаблений після нещодавніх нападів на Ізраїль. Однак арабські чиновники не розраховують на те, що Ісламська Республіка відмовиться від свого впливу в Сирії без боротьби.

Наразі невизначено багато речей, зокрема формування нового уряду в Сирії і те, чи зможе він управляти війною-потерпілою країною.

Радник президента Об'єднаних Арабських Еміратів застерігає від загрози територіальної цілісності Сирії і "спіралі хаосу та насильства" в арабському світі. Саудівська Аравія також попереджує про загрозу "хаосу та розколу".

Крім того, Туреччина може скористатися можливостями після падіння режиму Асада для повернення десятків мільйонів сирійських біженців на їхню батьківщину.


Читайте також

Отримай доступ в канал свіжих новин 112.ua