Росія вбила медика «швидкої» під час повторного удару по Києву: подробиці трагедії.
Як повідомляє ТСН: Внаслідок російського обстрілу Києва загинув медик «швидкої» Сергій Смоляк, родом із Херсонщини. Коли його команда прибула на місце атаки по житловому будинку у Дарницькому районі, ворог завдав повторного удару, що стало фатальним для Сергія. Разом із ним постраждали четверо колег, а також п'ятеро рятувальників і один поліцейський.
Лікарня: операції без світла та боротьба за життя
У шпиталі панує напружена атмосфера, особливо в відділенні інтенсивної терапії, де наразі перебувають рятувальники Державної служби України з надзвичайних ситуацій.
Дмитро Сидоренко, завідувач відділення політравми:
«Проводимо операції без світла. Стан ДСНСників нестабільний, вкрай важкий».
Заступник директора лікарні Іван Березенко повідомив, що всім пораненим уже надана допомога:
«До нас поступили двоє парамедиків. Їхньому життю нічого не загрожує, лікування триває в стаціонарі».
Цей день став черговим великим горем для родин рятувальників.
Анна Яценко, заступниця начальника відділу морально-психологічного забезпечення ГУ ДСНС:
«Зазнали поранень п’ятеро наших співробітників. Працюємо, чекаємо, працюємо з родичами. Сказати, що в нас є чарівна паличка, аби якось полегшити — ми б дуже хотіли, але…»
Відділення екстреної допомоги: спогади про колегу
У відділенні екстреної медичної допомоги, звідки сьогодні на виклики виїхали три екіпажі «швидкої», також немає електрики. Медики готуються до нових виїздів, згадуючи Сергія Смоляка, який був переселенцем з Нової Каховки і випадково потрапив до київської команди.
Вадим Вілівчук, завідувач відділення екстреної медичної допомоги:
«Він просто проходив повз».
Сергій, якому було 56 років, мав величезний досвід роботи на «швидкій» і швидко став частиною колективу. Колеги цінували його професійність та почуття гумору.
Фельдшерка Світлана Качан, яка також з Херсонщини, вирішила переїхати сюди через те, що відділення було заповнене «своїми» херсонцями.
Світлана Качан, фельдшерка:
«Тут усі свої... Сергій, звісно, був чудовим медиком, але найголовнішими людьми у його житті були його онучки. Він був дуже люблячим дідом».
Колеги Сергія Смоляка відзначають, що хоча це важкий день, вони все ж готові продовжувати свою місію і допомагати людям, незважаючи на труднощі.
Трагедія, що сталася в Києві, вкотре підкреслює ризики, з якими зіштовхуються медики та рятувальники під час виконання своїх обов’язків. Важливо пам'ятати про їхню мужність і самовідданість, адже кожен день вони рятують життя, попри небезпеку, яка їх оточує.
Сергій Смоляк залишив по собі не лише професійність, але й світлі спогади в серцях колег, які продовжують його справу, рятуючи людей у важких умовах.
Читайте також
- Обстріл Дніпропетровщини: загиблий та поранені, понад 50 атак за день
- На Харківщині перекрили ключову трасу через аварійну трубу: деталі об'їзду
- Атака на Запоріжжя та Херсон: є загиблі та поранені через удари РФ
- Маріупольський порт повністю зупинено: уражено обладнання та електропостачання
- Масована атака РФ по Україні: загиблий та поранені, масштабні руйнування в трьох областях
- Естонія тестує українські технології захисту: у Таллінні встановили першу модульну споруду

