Ціна землі у 2025 році: скільки заплатять українці за гектар.
У 2025 році ринок землі в Україні очікує значні зміни, а ціни за 1 гектар землі також мають зрости. За даними аналізу ринку, в центральних областях країни очікується зростання цін на земельні ділянки до 20%. Головна причина - недостатня кількість доступної землі в цих регіонах.
Наразі середня вартість 1 гектара землі становить 46 683 гривні. Найдорожчі ділянки знаходяться у західних областях, зокрема в Івано-Франківській області ціна досягає 90 тисяч гривень за гектар, а в Львівській області - близько 72 тисяч.
Земельна реформа показала позитивні результати, міцно закріпившись на ринку. Кількість земельних угод продовжує зростати, свідчать експерти.
За даними Дениса Башлика, заступника міністра аграрної політики та продовольства, з початку 2024 року до масштабної кібератаки на державні реєстри України вже було продано 104 368 земельних ділянок загальною площею 314 021 гектар. Середня вартість землі сільськогосподарського призначення в Україні становить 46 683 гривні або 1600 доларів США за гектар. Ціни суттєво відрізняються в різних областях.
Найвищі ціни встановлено в Івано-Франківській, Львівській, Полтавській, Тернопільській та Київській областях, а найнижчі - в прифронтових регіонах, що постраждали від воєнних дій:
- Івано-Франківська область - 90 328 гривень за гектар;
- Львівська область - 71 896 гривень за гектар;
- Полтавська область - 66 315 гривень за гектар;
- Тернопільська область - 64 055 гривень за гектар;
- Київська область - 60 141 гривня за гектар;
- Запорізька область - 33 421 гривень за гектар;
- Миколаївська область - 34 073 гривні за гектар;
- Сумська область - 34 933 гривні за гектар;
- Херсонська область - 35 884 гривні за гектар;
- Донецька область - майже 36 000 гривень за гектар.
Полтавська, Сумська та Київська області характеризуються високою ліквідністю земельних ділянок, оскільки там юридичні особи активно викуповують землю.
Експерти прогнозують, що у 2025 році лідерами за вартістю земельних ділянок залишаться центральні і західні області, зокрема Івано-Франківська, Львівська, Полтавська та Київська області. Ціни на землю в цих регіонах можуть зрости на 15-20%, що зробить їх особливо привабливими для інвесторів.
У прифронтових областях очікується менш помітне зростання цін, однак, якщо ситуація на сході країни покращиться, ринок землі в цих регіонах може активізуватись.
Дізнайтеся, як продати орендований земельний пай.
Читайте також
- Долар "злетить": аналітики спрогнозували, як зміниться курс у 2025 році
- Тарифи зросли на 20%: скільки доведеться платити за комуналку
- На нових авто та в дорогих готелях, втікши від війни: у Польщі жорстко висловилися про українців
- Литовські дрони для ЗСУ застрягли на складах: названо причину
- Мобільний зв'язок та інтернет: як відрізняються тарифи операторів у різних країнах світу
- Пенсіонерам нарахують до 600 гривень доплати у січні: отримають не всі