Чому падає підтримка України у світі? Історик дорікнув біженцям, що досі не відмовилися від російської мови.

Історик обговорює проблему української мови
Історик обговорює проблему української мови

Професор Львівського католицького університету, історик Ярослав Грицак висловив свою думку про питання підтримки України в США та Польщі. Він вважає, що це стало питанням політичної боротьби, а не просто питанням підтримки.

Важливу деталь маю зазначити щодо змученості у Польщі. Поляки втомилися від імміграції. Вони вважають, що така велика кількість українців, які переїхали, забирає у них робочі місця і соціальне забезпечення. Крім того, поляки стверджують, що українці, зокрема російськомовні, просто незрозумілі для них за ментальністю. Вони допомагають нам, але продовжують спілкуватися російською мовою

Грицак також зазначив, що у всьому світі країни закриваються на імміграцію з міркувань безпеки. Це спричиняє зростання популізму, як у Польщі зі "Конфедерацією", так і в США з республіканцями та Трампом.

Професор підкреслив, що головні політичні партії в обох країнах залишаються проросійськими, але сила цієї позиції може змінюватися. Він закликав не переживати заздалегідь і не боятися такої політичної боротьби.

Нагадаємо, США продовжили статус "тимчасово захищених осіб" для громадян України до 19 жовтня 2026 року. Кількість українців з таким статусом в Німеччині суттєво зменшилась, але Німеччина залишається лідером у прийнятті бенефіціарів тимчасового захисту з України серед країн ЄС.

Міністр національної єдності України Олексій Чернишов заявив, що Україна готова надати співвітчизникам, які перебувають за кордоном, роботу на оборонному підприємстві з бронюванням від потенційної мобілізації.


Читайте також

Отримай доступ в канал свіжих новин 112.ua