Чому падає підтримка України у світі? Історик дорікнув біженцям, що досі не відмовилися від російської мови.
Професор Львівського католицького університету, історик Ярослав Грицак висловив свою думку про питання підтримки України в США та Польщі. Він вважає, що це стало питанням політичної боротьби, а не просто питанням підтримки.
Важливу деталь маю зазначити щодо змученості у Польщі. Поляки втомилися від імміграції. Вони вважають, що така велика кількість українців, які переїхали, забирає у них робочі місця і соціальне забезпечення. Крім того, поляки стверджують, що українці, зокрема російськомовні, просто незрозумілі для них за ментальністю. Вони допомагають нам, але продовжують спілкуватися російською мовою
Грицак також зазначив, що у всьому світі країни закриваються на імміграцію з міркувань безпеки. Це спричиняє зростання популізму, як у Польщі зі "Конфедерацією", так і в США з республіканцями та Трампом.
Професор підкреслив, що головні політичні партії в обох країнах залишаються проросійськими, але сила цієї позиції може змінюватися. Він закликав не переживати заздалегідь і не боятися такої політичної боротьби.
Нагадаємо, США продовжили статус "тимчасово захищених осіб" для громадян України до 19 жовтня 2026 року. Кількість українців з таким статусом в Німеччині суттєво зменшилась, але Німеччина залишається лідером у прийнятті бенефіціарів тимчасового захисту з України серед країн ЄС.
Міністр національної єдності України Олексій Чернишов заявив, що Україна готова надати співвітчизникам, які перебувають за кордоном, роботу на оборонному підприємстві з бронюванням від потенційної мобілізації.
Читайте також
- США продовжили особливий статус для біженців з України
- Стало відомо, скільки українців перебувають за кордоном