"Чорний список" постачальників зброї. Чому це погана ідея?.
Міністерство оборони вирішило оприлюднити перелік постачальників зброї, які не дотримуються чесної та законної практики. Однак, ця ініціатива може бути неефективною, а навіть призвести до збільшення проблем. Перш за все, потрібно визначити, чи є цей перелік закономірним, а також які заходи проти корупції передбачені. Потрібно також урахувати ситуацію з українськими виробниками. Закон про оборонні закупівлі не передбачає можливості створення "чорних списків", тому потрібно внести зміни до законодавства для їх впровадження.
Існує кілька шляхів легалізації такого переліку, але наразі немає відповідей на питання, як саме це можливо зробити. Замість того, щоб зосереджуватися на цьому, потрібно звернути увагу на контроль за персоналом та контрагентами, виконувати свої обов'язки відповідально і захищати гроші держави.
Влада може впровадити перелік недобросовісних постачальників уже протягом кількох місяців
У Міністерстві оборони та Агенції оборонних закупівель є спеціалісти, які можуть забезпечити такий процес. Але, на жаль, їхні керівники не проявляють достатню компетентність та мотивацію для цього.
Читайте також
- Україна підписала зі Світовим банком меморандум про освітній проєкт
- Суд ЄС залишив чинними санкції проти російських олігархів
- Що означатиме дозвіл Україні на використання західної зброї по цілях в РФ - ЗМІ
- Росія атакувала Україну ракетами та дронами: по Конотопу на Сумщині завдали масованого удару, є поранені
- Гарріс хоче провести другий раунд дебатів з Трампом
- За два роки Росія атакувала українську енергетику понад 1000 разів – Галущенко