Деяким українцям банки знизять ліміти на грошові перекази у 2025 році: хто в зоні ризику.

Українці опустять коридор обмежень на грошові перекази
Українці опустять коридор обмежень на грошові перекази Фото: inkorr.com

Банки вводять обмеження на грошові перекази

Найбільші банки України обговорили та підписали меморандум, згідно з яким будуть встановлені ліміти на грошові перекази для фізичних осіб. З 1 лютого 2025 року ліміт становитиме 150 000 гривень на місяць, а з 1 червня зменшиться до 100 000 гривень. Для клієнтів без підтверджених доходів ліміт автоматично встановиться на рівні 50 000 гривень. Однак, при наданні документального підтвердження походження коштів, ліміт може бути збільшений.

Меморандум спочатку підписали чотири найбільших банки України - ПриватБанк, Райффайзен Банк, Ощадбанк та Universal Bank (Монобанк), після чого до нього долучилися ще 23 банки та 2 фінансові компанії. Ці банки зберігають близько 65% коштів українців.

Клієнтів будуть класифікувати за рівнями ризику. Отримувачі офіційних доходів, такі як зарплати, пенсії та соціальні виплати, вважатимуться низькоризиковими клієнтами. Особлива увага буде приділена операціям, здійснюваним вночі. Планується створення єдиного реєстру високоризикових клієнтів, на який будуть мати доступ всі банки-учасники меморандуму до кінця грудня.


Читайте також

Реклама