Киянам приходять рахунки за світло у зруйнованих російськими обстрілами будинках: що робити.

Киянам приходять рахунки за світло у зруйнованих російськими обстрілами будинках: що робити
Киянам приходять рахунки за світло у зруйнованих російськими обстрілами будинках: що робити Фото: novyny.live
Після порушення Росією Києва, жителі пошкоджених будинків не тільки без даху над головою, а й залишились з комунальними проблемами. Мешканці руйнівних квартир продовжують отримувати рахунки за електроенергію.
За словами депутатки Київської міської ради Алли Шлапак, її житло після обстрілу фактично непридатне для проживання: пошкоджені стіни, розбите вікно. Проте, незважаючи на це, комунальна компанія "Київенерго" продовжує надсилати сповіщення про накопичений борг за електроенергію у розмірі 10 тисяч гривень. Останнє попередження містить загрозу відключення електроенергії вже 9 серпня.
"Квартира зруйнована: немає вікон, потріскані стіни. І 'Київенерго' вже десять разів надіслали повідомлення про борг і погрожують відключенням", — розповіла Шлапак.
Шлапак зауважила, що спілкувалася з комунальниками лише через чат-бота, але навіть спроба дізнатися деталі про ситуацію була марною. Депутатка також підкреслила проблеми з державною підтримкою постраждалих та недоліки в системі розподілу компенсацій.
"Робот просто повторював одне й те саме — буде відключення. І що мені робити, куди звертатися, ніхто не сказав", — додала депутатка.
Міністерство розвитку громад та територій повідомило, що Україна розробляє новий механізм допомоги для людей, чиї будинки постраждали внаслідок атак Росії. За словами Володимира Зеленського, світові показані докази цілеспрямованих атак російських військ на мирне населення України. Уряд України шукає шляхи швидкого надання допомоги та вирішення проблем людей, серед яких несправедливість отриманих платежів та недоліки у системі підтримки постраждалих.

Читайте також

Реклама