Енергетична допомога: донори вклали 1,2 млрд євро у відновлення української інфраструктури.
23.04.2025
4293
Журналіст
Шосталь Олександр
23.04.2025
4293
Фонд підтримки енергетики України отримав внесків донорів на суму 1,2 млрд євро за три роки свого існування. Міністерство енергетики називає Фонд ефективним інструментом міжнародної допомоги в енергетичному секторі. Міністр енергетики Герман Галущенко підкреслює, що Фонд став важливим інструментом надання міжнародної допомоги, сприяє швидкому вирішенню проблем з закупівлею обладнання і проведенням оперативних ремонтів енергетичної інфраструктури. Багато українських енергетичних компаній звертались до Фонду і продовжують співпрацювати з ним. Підтримку Фонду відразу підтримала Данія з внеском 500 тисяч євро. Зараз Фонд об'єднав 33 донори з 22 країн, серед яких є держави, приватні компанії, корпорації і міжнародні організації. Вже отримали допомогу близько 70 українських енергетичних компаній з усіх регіонів країни. Пріоритет надається обладнанню для відновлення електропостачання, трансформаторам, генераторам, кабельній продукції, автотехніці тощо. Вся ця допомога спрямовується на зміцнення енергетичної безпеки України.
Читайте також
- Крим у вогні: Україна робить перебування півострова для РФ нестерпним
- Гармаш пояснив, як Мінські угоди знищили українську мову на Донбасі
- Кабмін заклав у бюджет завершення війни у 2027 році: що зміниться для українців
- Туск просив Мерца стати миротворцем у суперечці з Україною: Німеччина відмовила
- Конституція України визначає права, які не можна обмежити навіть під час війни
- Сирський про загрозу з Білорусі: Україні потрібні додаткові бригади для стримування

