Енергетична допомога: донори вклали 1,2 млрд євро у відновлення української інфраструктури.
23.04.2025
4287
Журналіст
Шосталь Олександр
23.04.2025
4287
Фонд підтримки енергетики України отримав внесків донорів на суму 1,2 млрд євро за три роки свого існування. Міністерство енергетики називає Фонд ефективним інструментом міжнародної допомоги в енергетичному секторі. Міністр енергетики Герман Галущенко підкреслює, що Фонд став важливим інструментом надання міжнародної допомоги, сприяє швидкому вирішенню проблем з закупівлею обладнання і проведенням оперативних ремонтів енергетичної інфраструктури. Багато українських енергетичних компаній звертались до Фонду і продовжують співпрацювати з ним. Підтримку Фонду відразу підтримала Данія з внеском 500 тисяч євро. Зараз Фонд об'єднав 33 донори з 22 країн, серед яких є держави, приватні компанії, корпорації і міжнародні організації. Вже отримали допомогу близько 70 українських енергетичних компаній з усіх регіонів країни. Пріоритет надається обладнанню для відновлення електропостачання, трансформаторам, генераторам, кабельній продукції, автотехніці тощо. Вся ця допомога спрямовується на зміцнення енергетичної безпеки України.
Читайте також
- Україна повернула 160 військовополонених: серед них понад сто захисників Маріуполя
- Путін тисне на Лукашенка: Білорусь готують до активної війни проти України
- Німеччина може повернути обов'язковий призов через загрозу РФ: що відомо
- Україна і Польща на межі скандалу через УПА: Зеленського позбавляють нагороди
- Україна затвердила єдині правила оборонних інновацій: що зміниться для Brave1
- Президент Сербії Вучич іде у відставку: що відомо про дострокові вибори

