Як знімати гроші за кордоном без комісії.

Як знімати гроші за кордоном без комісії
Як знімати гроші за кордоном без комісії

Часто за кордоном виникає необхідність знімати готівкові кошти. В Україні з української картки це зробити легше, а от за кордоном можна заплатити й досить високу комісію. Тому питання, як зняти гроші без картки за кордоном або як зняти гроші в банкоматі за кордоном, досить актуальне завжди.

У 2024 році ситуація в Україні залишається складною, а тому питання, як зняти гроші за кордоном без картки, ще більш актуальні ніж раніше. При цьому може статися і так, що знімати гроші доведеться часто з карткою і без картки, в банкоматі або в банку. 

Як зняти гроші з картки за кордоном?

як зняти гроші без картки за кордоном

Отже, як зняти долари за кордоном або будь-яку іншу валюту: для цього існує багато способів, але не всі з них дешеві. Втім, існують способи уникнути додаткових витрат. Саме на них і потрібно звернути увагу. Адже комісія може бути неймовірно великою. 

Втім, для початку слід розглянути питання, чому взагалі комісія може бути такою великою, якщо потрібно зняти гроші за кордоном. При знятті готівки за кордоном можна зіткнутися з двома типами комісій:

  1. Першу комісію знімає саме банк за свої послуги (той банк, який видав картку). Український банк може стягувати фіксовану суму або відсоток від операції.
  2. Також комісію можуть брати місцеві банки (там, де гроші знімаються за кордоном). Зазвичай відображається перед підтвердженням транзакції.

Щоб уникнути або мінімізувати ці витрати, важливо знати доступні методи. Це може суттєво заощадити кошти. 

як зняти гроші в банкоматі за кордоном

Отже, щоб зняти гроші, і при цьому не втратити багато на комісії, необхідно “правильно” знімати кошти: 

  1. Краще одразу вибрати для себе картку з певними пільгами. Особливо, якщо ці пільги поширюються і за кордоном. Деякі українські банки пропонують картки, адаптовані для міжнародного використання. Наприклад, monobank. Пільгове зняття готівки в банкоматах по всьому світу за певних умов. Є і пільги у банку ПриватБанк. Картки преміум-класу дозволяють знімати гроші без комісії.
  2. Готуючись за кордон, краще одразу уточнити момент, пов'язаний з комісією. Перед поїздкою уточніть у банку умови зняття готівки за кордоном.
  3. Перед поїздкою краще уточнити, які банки за кордоном “більш дружні” для банку, чию картку отримали. Багато банків мають партнерські угоди з закордонними фінансовими установами. Зняття готівки в банкоматах партнерів може бути безкоштовним або з мінімальною комісією. Наприклад, ПриватБанк співпрацює з банками Європи, надаючи пільгові умови для своїх клієнтів.
  4. Якщо проводиться транзакція, то потрібно правильно вибирати валюту (для транзакції). При знятті грошей за кордоном банкомат часто пропонує конвертацію в гривню. Краще відмовитися від цього і вибрати валюту країни, де ви знаходитесь. Це допомагає уникнути прихованих комісій за конвертацію.

Усі ці прості нюанси вже зможуть зекономити кошти на комісії. 

Які банки обирати, щоб отримати картку? 

як зняти гроші за кордоном без картки

В Україні є велика кількість банків, які пропонують свої умови та свої картки. Одні з них більш підходять для Європи, а інші не такі вигідні. Вибір залишається за клієнтом. 

Отже, один з найпопулярніших банків в Україні, щоб отримати таку картку, monobank. Що можна отримати від картки цього банку: 

  1. Безкоштовне зняття готівки до певного ліміту на місяць в зарубіжних банкоматах.
  2. Конкурентні курси валют при конвертації.
  3. Сповіщення про операції в реальному часі.

Не менш популярний варіант в Україні ПриватБанк. Він пропонує певні умови: 

  1. Послуга GlobalMoney дозволяє поповнювати картки за кордоном.
  2. Пільгові умови для клієнтів преміум-класу.

Можна розглянути і Ощадбанк. Які він пропонує умови по карткам: 

  1. Можливість зняття готівки через міжнародні банкомати з мінімальною комісією.
  2. Прозора конвертація валюти.

Кожен з цих банків може стати “помічником” для тих, хто збирається їхати за кордон. 

Як ще можна отримати готівку за кордоном?

як зняти гроші з картки за кордоном

Крім картки, за кордоном зняти гроші можна і іншими способами. Які альтернативні способи найпопулярніші: 

  1. Можна використовувати міжнародні платіжні системи. Такі сервіси, як Revolut, Wise або Payoneer, дозволяють конвертувати гроші за вигідним курсом і знімати готівку з низькою комісією. Наприклад, щоб використовувати Revolut, потрібно спочатку пройти реєстрацію. Далі вже можна замовити картку. Її поповнюють в гривнях, потім ці кошти можна конвертувати в місцеву валюту. Ці кошти вже можна знімати в будь-якому банкоматі за кордоном. 
  2. Можна використовувати електронні гаманці. PayPal, Skrill або Google Pay можуть бути зручними для безготівкових розрахунків. Деякі з них дозволяють знімати гроші без комісії, якщо картка прив'язана до гаманця.

Кожен з цих способів також дуже простий і не вимагає великої комісії. 

Втім, є випадки, коли комісію все ж зняло і ця сума досить велика. Якщо комісія неминуча, спробуйте мінімізувати її:

  1. Знімайте великі суми. Часті дрібні транзакції збільшують витрати.
  2. Використовуйте картки з мінімальними комісіями.
  3. Плануйте поїздку. Уточніть, які банки працюють без комісії у вашій країні перебування.

В цілому, ці поради також можуть допомогти. 

Усі плюси безготівкового розрахунку за кордоном 

як зняти долари за кордоном

Найпростішим і перевіреним варіантом для розрахунку в інших країнах став саме безготівковий розрахунок. Це просто і доступно. Досить часто зняття готівки за кордоном можна замінити оплатою карткою:

  1. Не виникає необхідності розраховуватися традиційними грошима. Відсутність необхідності носити готівку є найбільшим перевагою. 
  2. Пільгові умови при використанні сучасних платіжних систем. Часто саме безготівковий розрахунок не бере ніяких комісій. 
  3. Безпека. У випадку втрати картки її легко заблокувати.

Безготівковий розрахунок може зменшити кількість питань, які потрібно вирішити, збираючись у подорож за кордон. 

У 2024 році українцям доступно безліч способів зняти гроші за кордоном без комісії або з мінімальними витратами. Використовуйте картки з пільговими умовами, обирайте банкомати партнерських мереж та слідкуйте за пропозиціями від банків. Альтернативою можуть стати електронні гаманці або системи міжнародних переказів. Планування і грамотний підхід допоможуть уникнути зайвих витрат і зберегти ваші фінанси в безпеці.


Читайте також

Отримай доступ в канал свіжих новин 112.ua