Каральна психіатрія через політичні погляди повертається в Росію.


У Росії зросла кількість людей, які перебувають у примусовому психіатричному лікуванні через свої політичні погляди, зокрема після початку війни в Україні. Про це повідомляє "Главком" з посиланням на Reuters.
За інформацією агентства Reuters, дві жінки, які опинилися в примусовому лікуванні, були звільнені від нього.
Одна з жінок, Катерина Фатьянова, була відправлена до психіатричної лікарні після звинувачення її в дискредитації російської армії через публікацію статті в газеті. Вона зазначає, що не була автором статті. Під час перебування в лікарні їй піддавали неприємні процедури, включаючи гінекологічний огляд. Після обстеження лікарі встановили, що у неї немає психічних розладів чи захворювань і виписали її з лікарні.
Журналістка Катерина Фатьянова вважає, що її піддали примусовому лікуванню через активну громадську позицію.
Інший випадок стосується Ольги Суворової, яка була заарештована після звинувачення її у неправдивих заявах щодо зустрічі з опозиційною політичкою. Їй також проводили непотрібні процедури, але вона відмовилася підписати документ про дозвіл на лікування. Після скарг на своє лікування її також виписали з лікарні, маючи медичний документ про відсутність психічних розладів.
За даними правозахисного центру "Меморіал", у Росії наразі є щонайменше 48 фігурантів політично мотивованих справ, які перебувають в примусовому психіатричному лікуванні. З них 46 знаходяться у психіатричних стаціонарах, а двоє отримують амбулаторне лікування під час відбуття терміну в'язниці.
Зростання примусового психіатричного лікування
За останні роки, зокрема після початку війни в Україні, кількість людей, які потрапляють у примусове психіатричне лікування через політичні погляди, зросла. За даними Reuters, жінок, яких відправили на обстеження та лікування, звільнили від нього. Проте, є багато інших випадків, коли людям знаходять уявні психічні розлади, щоб використовувати проти них репресивні заходи.
У результаті, люди опиняються у психіатричних лікарнях, де їх піддають болісним процедурам та примушують підписувати документи, не допускаючи ні до щоденних прогулянок, ні до якісного харчування. Випадки примусового психіатричного лікування часто мають політичний характер і нагадують про практики, які використовувалися в Радянському Союзі.
Читайте також
- Українські біженці в ЄС можуть опинитися під загрозою через потенційне перемирʼя
- Як називати жителів Запоріжжя, Кривого Рогу і Кременчука? Мовознавиця назвала правильні варіанти
- Карпати завалило снігом: температура повітря опустилася до 18° морозу
- Із подачею документів краще не зволікати: українців закликали терміново звернутися за виплатою
- Оператор дронів і талановитий хореограф. Згадаймо В'ячеслава Ярмоленка
- Карта бойових дій в Україні станом на 7 квітня 2025 року