Кількість інцидентів з російськими літаками у 2024 році досягла рекорду.
Авіаційні інциденти з пасажирськими літаками російських авіакомпаній за 2024 рік перевищили показники минулого року і досягли найнижчого рівня за останні шість років. Про це повідомляє "Нова газета. Європа".
Станом на кінець листопада, було зафіксовано 208 інцидентів, що на 30% більше, ніж у 161 інцидент минулого року.
З цих інцидентів, щонайменше 90 разів літаки поверталися в аеропорт або здійснювали екстрені посадки через виявлені технічні проблеми вже в польоті. У статистику включаються лише випадки, коли літак був офіційно готовий до польоту та на борту перебували пасажири. Проблеми, виявлені на етапі передпольотної підготовки, не враховуються.
Найбільше зростання аварійності зафіксовано у літаків Superjet 100. У 2024 році на цих лайнерах сталося 56 інцидентів, що рівно кількості інцидентів на літаках Boeing, яких у парку російських авіакомпаній майже вдвічі більше (188 проти 93 за даними Росавіації).
Найпоширенішими несправностями є проблеми з двигунами (30%) та шасі (20%). Також часто фіксуються збої в роботі гідросистем, гальмах та навігаційному обладнанні. Деякі літаки стають учасниками інцидентів неодноразово протягом короткого проміжку часу.
Після вторгнення РФ в Україну, російська авіація стикнулася з санкціями. Багато країн закрили повітряний простір для російських авіаперевізників, а виробники Boeing та Airbus припинили постачати запчастини та технічну підтримку. Це змусило авіакомпанії використовувати запчастини зі старих літаків та продовжувати їх експлуатацію поза нормативним терміном.
Росія отримала "червоний прапорець" від Міжнародної організації цивільної авіації, який свідчить про низький рівень безпеки польотів. Крім Росії, цей статус мають лише три країни: Бутан, Ліберія та Демократична Республіка Конго. За прогнозами експертів, до 2026 року російський авіапарк може скоротитися більш ніж удвічі.
Нагадаємо, що в аеропорту Анталії після приземлення літака Sukhoi Superjet 100, який належить російській авіакомпанії "Азимут", сталося займання двигуна. Це сталося з тією ж причиною, що й попередній інцидент з цим типом літака в аеропорту "Шереметьєво" у 2019 році, коли загинуло 41 людина.
Подібний випадок стався із Superjet в аеропорту Якутська, коли стійка шасі пробила паливний бак через нерівність на смузі, але завдяки низькій швидкості літака, пожежу вдалося попередити. Водночас, вже тоді була відома проблема зі стійкою шасі, але її не виправили.
Раніше було повідомлено, що найбільша приватна авіакомпанія в Росії S7 Airlines скорочує кількість екіпажів та штат офісу в Москві через проблеми з двигунами деяких літаків.
Читайте також
- «Укрпошта» випустила марки до Міжнародного дня боротьби з корупцією
- Ухилянт з України мало не замерз на смерть у горах Румунії
- Коштує $5 млн. Який вигляд має найдорожча ялинка у світі (фото)
- Якою буде погода найближчими днями: синоптикиня попередила про похолодання
- Журналісти з'ясували, скільки російських військових загинуло у Сирії за дев'ять років
- Графіки відключення світла на 10 грудня: «Укренерго» оновило дані