НБУ змінює правила купівлі валюти у 2025 році: що чекає українців.

НБУ змінює правила купівлі валюти у 2025 році: що чекає українців
НБУ змінює правила купівлі валюти у 2025 році: що чекає українців Фото: novyny.live
Повний масштаб вторгнення російських військ в Україну 24 лютого 2022 року призвів до введення Національним банком валютних обмежень на фінансовому ринку країни. Однак згодом правила були трохи послаблені.

Усі обмеження на купівлю валюти були скасовані Нацбанком ще в грудні 2023 року, інформує сайт регулятора. Тепер купити долари або євро у касах українських банків можна без обмежень. Єдине перешкоджати може відсутність валюти у відділеннях фінансових установ.

Проте в Україні продовжують діяти обмеження на зняття готівки. Згідно з правилами регулятора, у касах банків українці можуть отримати лише 100 тисяч гривень - це максимальна сума, яку можна зняти з рахунку не більше одного разу на день. У банкоматах та POS-терміналах денний ліміт по картці встановлений на рівні 50 тисяч гривень.

Громадянам дозволено вивозити готівку з України і не декларувати її письмово. Інформація про максимальні суми вивозу відома. Крім того, можна дізнатися, в які дні тижня найкраще купувати долари.

Підсумок

Після вторгнення російських військ в Україну Національний банк України ввів валютні обмеження на фінансовому ринку країни, однак згодом їх трохи послабили. Обмеження на купівлю валюти були скасовані, але на зняття готівки діють певні обмеження, такі як максимальна сума виводу грошей і ліміти на банкоматах та POS-терміналах.


Читайте також

Реклама