Лише 16% українців оцінюють добробут своєї родини як «дуже хороший» – опитування.
За результатами опитування Центру Разумкова, близько 30% українців оцінюють добробут своїх родин як "дуже поганий", а 16% вважають його "дуже хорошим". Але порівняно з попередніми роками спостерігається покращення, зокрема у вересні-жовтні 2024 року.
Оцінка добробуту родини покращилася у лютому-березні 2023 року, наблизившись до результатів, які були у травні 2021 року. Але в грудні 2023 року оцінки знову погіршилися і не відрізнялися від вересня-жовтня 2022 року.
Опитування у вересні 2024 року показало невелике покращення оцінки добробуту родини порівняно з груднем попереднього року, навіть краще, ніж у 2021 році.
Що стосується матеріального добробуту, зросла частка громадян, які зазнають нестачі коштів навіть на необхідні продукти. Зменшилася частка тих, хто живе достатньо, але не може дозволити собі деякі покупки. При цьому, більшість людей намагається купувати найдешевші продукти.
За останні роки зростає частка українців, які отримують засоби до існування заробітною платою. Одночасно зменшується частка тих, хто живе на пенсії або грошовій допомозі. Також збільшується частка громадян, які роблять економію на кондитерських виробах, рибі та морепродуктах через зростання цін на продукти під час війни.
Крім того, багато українців готові терпіти війну, скільки це потрібно, особливо серед молоді від 18 до 29 років. За даними КМІС, станом на жовтень 2024 року, 63% українців все ще готові терпіти війну стільки, скільки потрібно.
Читайте також
- Майже половина іноземних студентів у Польщі є українцями – статистика
- Швейцарія з 2025 року заборонить носитити паранджу в громадських місцях
- Латвія планує призвати жінок до армії з 2028 року
- «Пролежав 77 років». На аукціоні продано шматок весільного торта королеви Єлизавети II
- NYT: Північнокорейці зазнали значних втрат під час бою на Курщині
- Заборона Telegram. Які університети обмежили використання месенджера