Може статися з кожним — кому загрожує депортація з ЄС у липні.

Може статися з кожним — кому загрожує депортація з ЄС у липні
Може статися з кожним — кому загрожує депортація з ЄС у липні

Порушуючи закони чужої країни, можна наразитися на серйозне покарання — депортацію. Українці за кордоном повинні дотримуватися міграційних правил, аби відповідальні органи не ухвалили рішення щодо примусового виселення. Це можливо в багатьох випадках.

Сайт Новини.LIVE розповідає, кому з українців загрожує депортація з Європейського Союзу в липні 2025 року.

За що можуть депортувати з ЄС

Порушивши закон, доведеться понести відповідальність. Один із наслідків — депортація в рідну країну. Навіть незначна, на перший погляд, помилка здатна призвести до серйозного покарання, з яким не хоче стикатися жодна людина за кордоном.

Примусове виселення у липні чекає іноземців, яких спіймали на використанні фальшивих документів. Це найбільш поширена підстава для депортації. Але далеко не єдина. У списку "популярних" причин такі:

  • порушення правил легального перебування в ЄС;
  • завершення терміну візи чи дозволу на проживання;
  • незаконний перетин державного кордону;
  • вчинення кримінального злочину;
  • працевлаштування без дозволу, за студентською візою тощо;
  • ведення бізнесу неофіційно, ухилення від сплати податків;
  • умисне надання недостовірних відомостей про себе;
  • перебування в реєстрі осіб, небажаних до в'їзду в Європейський Союз.

Українці можуть оскаржити рішення про депортація. Закон дозволяє затриматися до моменту винесення вердикту, але рідко суд скасовує вимогу контролюючого органу і дозволяє іноземцеві залишитися за кордоном. Це тимчасовий варіант для накопичення коштів та завершення всіх справ.

Варто пам’ятати, що залежно від причини примусового виселення дані про громадянина можуть внести в Шенгенську інформаційну систему SIS і заборонити людині в’їзд на територію конкретної країни чи Євросоюзу на певний час.

В окремих випадках депортація буває кращим виходом зі складного становища. Якщо іноземця спіймають на спробі підкупу правоохоронних органів для уникнення видворення, порушнику загрожуватиме кримінальна відповідальність — позбавлення волі на термін від 1 року.

Що ще варто знати українцям

Нагадаємо, Нижня палата парламенту Нідерландів підтримала визнання геноцидом депортації кримських татар Радянським Союзом у 1944 році. Країна у своєму рішенні приєдналася до Латвії, Литви, Канади, Польщі, Естонії та Чехії.

Також ми писали, чи змінювалися купюри європейської валюти за понад 20 років існування. Нові серія відрізняється від старої тільки елементами захисту, а дизайн залишився майже аналогічним. Не завадить дізнатися, як відрізнити "раритет".

Українці, які порушують закони країн Європейського Союзу, можуть стати об'єктом депортації. Це може трапитися за використання фальшивих документів, порушення правил перебування, незаконний перетин кордону чи інші правопорушення. Тим не менше, є можливість оскаржити рішення і залишитися за кордоном до вирішення справи судом. Важливо дотримуватися міграційних правил, щоб уникнути негативних наслідків.


Читайте також

Реклама