У Болграді демонтували пам’ятник Пушкіну: бюст передали до музею.
02.08.2025
737
Журналіст
Шосталь Олександр
02.08.2025
737
У Болграді, що на Одещині, демонтували пам’ятник Олександру Пушкіну. Рішення прийняли після звернення активістів, які вимагали виключити об’єкти, пов’язані з поетом, із культурного реєстру Одеської області. Міністерство культури погодилося і пам'ятник був демонтований комунальниками та переданий до місцевого музею для зберігання. Так завершилося існування бюста Пушкіна в міському парку Болграда.
Про це повідомили активісти в громадській організації Деколонізація.Україна.
Активісти в Telegram висловили задоволення з приводу цього рішення та впевнені, що подібний сценарій чекає і інші пам'ятники російським письменникам у майбутньому. Бюст Пушкіна, як інші "радянські артефакти", перейшов у спадок до місцевого музею, де він залишиться до подальшого вирішення його долі.
Читайте також
- Україна готує нові обміни полоненими: понад 7 тисяч громадян уже вдома
- Відставка Стармера як попередження: чи повторять демократи США помилки лейбористів
- Путін відкинув переговори із Зеленським: які передумови потрібні Кремлю
- Путін заявив про готовність до миру на умовах Стамбула: що відомо
- Удари по Криму зупинили продаж пального: що відбувається на півострові
- Лавров назвав Зеленського “фюрером”: що ще сказав глава МЗС РФ на “круглому столі”

