У Болграді демонтували пам’ятник Пушкіну: бюст передали до музею.

У Болграді демонтували пам’ятник Пушкіну: бюст передали до музею
У Болграді демонтували пам’ятник Пушкіну: бюст передали до музею Фото: novyny.live

У Болграді, що на Одещині, демонтували пам’ятник Олександру Пушкіну. Рішення прийняли після звернення активістів, які вимагали виключити об’єкти, пов’язані з поетом, із культурного реєстру Одеської області. Міністерство культури погодилося і пам'ятник був демонтований комунальниками та переданий до місцевого музею для зберігання. Так завершилося існування бюста Пушкіна в міському парку Болграда.

Про це повідомили активісти в громадській організації Деколонізація.Україна.

Активісти в Telegram висловили задоволення з приводу цього рішення та впевнені, що подібний сценарій чекає і інші пам'ятники російським письменникам у майбутньому. Бюст Пушкіна, як інші "радянські артефакти", перейшов у спадок до місцевого музею, де він залишиться до подальшого вирішення його долі.


Читайте також

Реклама