НАЗК визнало порушення у висловах Філатова, але механізму покарання немає.

Філатов, НАЗК, порушення без покарання
Філатов, НАЗК, порушення без покарання Фото: TSN.ua

Конфлікт між Борисом Філатовим та Ігорем Лаченковим

Як повідомляє TSN.ua: Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) повідомило, що не отримувало офіційних звернень щодо критики міського голови Дніпра Бориса Філатова на адресу блогера Ігоря Лаченкова. Водночас НАЗК визнало, що вислови Філатова можуть бути порушенням етичних правил, але зазначило, що механізму для притягнення до відповідальності немає.

Відомо, що Філатов використовував нецензурну лексику у коментарях на адресу Лаченкова. У 2024 році НАЗК надіслало листа Дніпровській міській раді та Філатову, в якому йшлося про використання нецензурної лексики. Конфлікт між Лаченом і Філатовим загострився після того, як 9 березня Філатов згадав Лаченкова в інтерв'ю. У відповідь на це, 12 березня Лаченков назвав Філатова "хряком", "рейдером" й "мародером".

Реакція та емоції

Філатов, у свою чергу, відреагував на звинувачення Лаченкова, заявивши:

“Дивись, Лачен, мій 'хряк' тобі в рот не влізе.” - Борис Філатов

Цей обмін репліками підкреслює емоційний контекст конфлікту між двома учасниками. НАЗК продовжує моніторинг ситуації, але наразі не має механізму для реагування на етичні порушення, які можуть виникнути внаслідок таких публічних суперечок.

Ця ситуація відображає складність управління етикою в публічному просторі, особливо коли мова йде про конфлікти між посадовими особами та громадськими діячами. Відсутність чітких механізмів для реагування на етичні порушення може призвести до подальшого загострення конфліктів та негативно вплинути на імідж державних інституцій. НАЗК, спостерігаючи за розвитку подій, може бути змушене переглянути свої підходи до етичних стандартів у публічній службі.


Читайте також

Реклама