"Нульовий день" та "перезавантаження": у ЗСУ оновили програму базової військової підготовки.
![Святенко Тамара](/img/sviatenko.png?v1)
![Військовий персонал в процесі навчання](/uploads/DjApUGLA5yXy68jluuouP4AdfoAXI98KVKJceRqa.jpeg)
У Збройних силах України оновили програму базової військової підготовки.
На сайті Міноборони повідомляється, що програма навчання для мобілізованих військовослужбовців у навчальних центрах України була оновлена. П'ята редакція програми поставила акцент на психологічну підготовку бійців, при цьому зберігши загальну тривалість курсу - півтора місяця.
Процес удосконалення попередньої версії програми з урахуванням пропозицій елітних бойових військових частин був очолений заступником Головнокомандувача ЗС України полковником Олегом Апостолом.
Міноборони нагадало, що з 1 листопада 2024 року термін базової загальновійськової підготовки (БЗВП) становить 1,5 місяця. Генеральним штабом ЗСУ була розроблена відповідна програма підготовки для її реалізації. Вона була затверджена Головнокомандувачем ЗСУ наприкінці року та набуває чинності з 10 лютого 2025 року.
Оновлена програма БЗВП включає такі нововведення: впровадження "нульового дня"/дня "перезавантаження", посилення психологічної підготовки, вивчення програмного забезпечення "Кропива", розширення курсу надання медичної допомоги та включення "маршової" підготовки для формування витривалості військовослужбовців.
Програма також передбачає ознайомчий курс, курс індивідуальної підготовки, навчання діям у складі підрозділу і комплексне тактичне заняття.
Після успішного навчання військовослужбовці отримують сертифікат і класну кваліфікацію за ВОС-100 "стрілець". Наступним етапом підготовки є професійні курси відповідно до визначених посад у бойових підрозділах.
Президент Зеленський оголосив про введення спецконтрактів для молодих військових з підвищеною оплатою.
Читайте також
- В Одесі мобілізовано чоловіка з шизофренією
- Окупантів відправляють на острови Дніпра у якості покарання, – партизани
- Келлог готує для Трампа варіанти припинення війни в Україні, – Bloomberg
- Карта бойових дій в Україні станом на 11 лютого 2025 року
- Натурник, бутафор та пастижер: названо найрідкісніші професії в Україні
- Кількість біженців у ЄС збільшилася ще на 25 тисяч за місяць