Kijów zwiększył wypłaty dla zmobilizowanych: Kliczko ujawnił kwoty.
31.01.2025
2744
Dziennikarz
Szostal Oleksandr
31.01.2025
2744
Rada Miejska Kijowa przyznała ponad 5 miliardów hrywien na wsparcie Sił Obronnych i Bezpieczeństwa oraz znacznie zwiększyła wypłaty dla zmobilizowanych.
Prezydent Kijowa Witalij Kliczko poinformował o tym.
Według jego słów, z tych funduszy 4,9 miliarda zostanie przeznaczone na program 'Obrońca Kijowa'. Ponad 93 miliony hrywien dodatkowo przeznacza się na ochronę społeczną weteranów i weteranek.
Planowane jest również przyznanie 10 milionów hrywien na zapewnienie działań obronnych w ramach subwencji do budżetu państwa Ukrainy.
Oprócz tego, Rada Miejska Kijowa zwiększy wypłaty jednorazowych zasiłków materialnych dla zmobilizowanych kijowian z 30 000 hrywien do 50 000 hrywien. Zwiększy się również miesięczna pomoc finansowa, którą miasto wypłaca pracownikom medycznym.
Obecnie młodszy personel medyczny zakładów ochrony zdrowia otrzymuje 2 000 hrywien miesięcznie od miasta. Ta kwota wzrośnie do 3000 hrywien.
Przypominamy, że Zełenski opowiedział, jak Ukraina uratuje krytycznie ważne programy.
Czytaj także
- Dlaczego czereśnie w Odessie kosztują nawet 200 hrywien? Gwałtowny wzrost cen owoców
- Krym bez paliwa dla cywilów – nowe restrykcje na stacjach benzynowych
- Ponad 20% rosyjskich rafinerii wyłączonych z użytku: kryzys paliwowy dotyka 53 regionów
- Ciągłe doskonalenie zawodowe to już konieczność: polskie i ukraińskie firmy szykują się na ekspansję na Zachód
- Rosyjska gospodarka wymknęła się spod kontroli – wydatki na armię sięgają 10% PKB
- Ukraińcy płacą ukryte opłaty przy wypłacie gotówki z polskich kart

