Monachijska konferencja: zaplanowane spotkanie Vence i Zełenskiego - CBS.
Wiceprezydent USA spotka się z prezydentem Ukrainy
Wiceprezydent USA Jay D. Vence planuje spotkać się z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim na Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa, która odbędzie się w dniach 14-16 lutego. Jak informuje CBS News, Zełenski przewodniczyć będzie delegacji Ukrainy na tym wydarzeniu, a Vence również weźmie udział w konferencji. Wcześniej tę wiadomość opublikowała gazeta The New York Post.
Szef Kancelarii Prezydenta Ukrainy Andrij Jermak również będzie obecny na Monachijskiej Konferencji i oświadczył, że ukraińska delegacja przedstawi stanowisko kraju w sprawie zakończenia wojny oraz drogach do osiągnięcia trwałego pokoju. Ponadto Ukraina ma nadzieję omówić gwarancje bezpieczeństwa, które można zastosować, aby zapobiec ponownej agresji ze strony Federacji Rosyjskiej. Także w zeszłym tygodniu ukraińska delegacja przeprowadziła spotkania w Departamencie Stanu USA ze specjalnym przedstawicielem Keithem Kelloggiem.
Czytaj także
- Zmiana na szczycie Kancelarii Prezydenta: Rybaczuk o tym, dlaczego zastąpienie Jermaka przez Budanowa nie oznacza nowego stylu rządzenia
- Dlaczego Zełenski odwołał Jermaka? Prezydent ujawnia kulisy decyzji personalnej
- Cztery paszporty dyplomatyczne dla doradcy prezydenta: szef MSZ wyjaśnia kulisy
- Rozmowy rządzących z opozycją – czy w Kancelarii Prezydenta szykują się roszady?
- Nominacja Budanowa przywróciła dialog – Gieraszczenko o przemianach w Kancelarii Prezydenta
- Kryzys zaufania i zagrożenie z północy: szef kancelarii prezydenta z zarzutami

