Na granicy z Polską na dwa dni otworzy się dodatkowe przejście.
W obwodzie lwowskim, na granicy Ukrainy i Polski, zostanie otwarty dodatkowy punkt przejścia na dwa dni. O tym poinformowała Państwowa Służba Graniczna Ukrainy.
Od 16 do 17 sierpnia zostanie otwarte przejście 'Korchmin - Staezka' w ramach obchodów 'Europejskiego Dnia Sąsiedztwa'.
Obywatele chcący wziąć udział w programie będą mogli przekroczyć granicę w tym tymczasowym punkcie przejścia w gminie Bełz w godzinach 9:00-20:00 16 i 17 sierpnia.
Przepustka osobowa będzie realizowana pieszo.
Projekt 'Europejskie Dni Sąsiedztwa. Pamięć, która jednoczy' ma na celu pokonanie barier między Polakami i Ukraińcami, kulturami Wschodu i Zachodu, tradycjami łacińskimi i bizantyjskimi.
W ramach tego projektu odbywają się transgraniczne spotkania zrozumienia i pojednania w wioskach. Odbywa się także pielgrzymka modlitewna do cudownego źródła Matki Bożej oraz hołd dla pamięci zmarłych z okazji Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
Na punkcie przejścia 'Hrebenne - Rawa Ruska' możliwe są utrudnienia w ruchu z powodu prac remontowych, które potrwają do 12 września 2024 roku. Prace prowadzone są przy wjeździe do Ukrainy w kierunku osobowym oraz na parkingach ciężarowych przy wjeździe i wyjeździe.
Ponadto planowane jest zbudowanie dodatkowego terminalu towarowego i przejścia pieszo na punkcie przejścia 'Jagodzin-Dorohusk', który planuje się zakończyć do sierpnia 2025 roku.
Czytaj także
- Ponad pół setki uderzeń w ciągu doby na Dniepropietrowszczyźnie: ofiara śmiertelna i ranni
- Atak dronem na blok w Charkowie: ranna kobieta, zniszczone mieszkania
- Kobieta ranna po ataku dronem FPV na blok w Charkowie
- Kto ma pierwszeństwo na skrzyżowaniu bez sygnalizacji: tramwaj czy niebieskie auto?
- 22 czerwca atak na Chersońszczyznę: pięciu rannych, w tym urzędnik Obwodowej Administracji Wojskowej
- Ofiara śmiertelna i ranni po ostrzałach obwodu dniepropetrowskiego

