Strażnicy graniczni zniszczyli 6 Shahedów i 33 armaty Rosji w ciągu tygodnia: wyniki ataków.
18.08.2025
876
Dziennikarz
Szostal Oleksandr
18.08.2025
876
Strażnicy graniczni efektownie niszczą rosyjskich okupantów i ich sprzęt. Ogłosili liczbę zniszczeń w ciągu jednego tygodnia.
O tym poinformowała prasowa służba Państwowej Straży Granicznej Ukrainy w Telegramie w poniedziałek, 18 sierpnia.
Uderzenia w okupantów
W dniach 11-17 sierpnia strażnicy graniczni zniszczyli dwa czołgi, jeden bojowy wóz opancerzony oraz 33 jednostki artylerii. Ponadto skutecznie zniszczyli sześć uderzeniowych dronów typu Shahed.
Wśród innych uderzeń strażników granicznych w ciągu tygodnia:
- 15 składów amunicji i paliwa;
- 115 środków łączności, kompleksów obserwacyjnych i RCB;
- 631 pozycja i schronienie okupantów;
- 138 pojazdów samochodowych i sprzętu specjalistycznego;
- 549 dronów taktycznych;
- cztery mosty i małe jednostki pływające.
Przypominamy, że w obwodzie charkowskim żołnierze jednostki 'Feniks' PSGU wzięli do niewoli dwóch okupantów przy użyciu drona.
Wcześniej strażnicy graniczni pokazali, jak wykonują uderzenia w logistyce najeźdźców w kierunku charkowskim.
Strażnicy graniczni Ukrainy aktywnie kontynuują neutralizowanie rosyjskich okupantów i ich sprzętu na granicy z okupowanym Krymem i w Donbasie. Ich skuteczne działania pomagają utrzymać sytuację pod kontrolą i chronić integralność terytorialną Ukrainy.Czytaj także
- Sondażowy sukces Nawrockiego: prezydent Polski wyprzedza Hołownię, a w tle odebranie orderu Zełenskiemu
- Niemiecka minister sprawiedliwości z wizytą w Kijowie: nowy etap współpracy na drodze do UE
- Moldawianie szybciej zostaną obywatelami Ukrainy – nowe zasady
- 160 żołnierzy wróciło z niewoli: kogo uwolniono podczas wymiany jeńców
- Putin traci zaufanie? Były szef administracji prezydenta usunięty z Rady Bezpieczeństwa Rosji
- Sekretarz generalny NATO chwali uderzenia Kijowa w rosyjskie rafinerie

