Żołnierza w obwodzie lwowskim skazano na 5 lat za dobrowolne opuszczenie jednostki.
W obwodzie lwowskim żołnierz został pociągnięty do odpowiedzialności karnej na mocy wyroku sądu. Mężczyzna opuścił swoje miejsce służby bez zgody dowództwa i nie wrócił przez prawie cztery miesiące.
Wyrok Sądu Rejonowego w Jaworowie w obwodzie lwowskim zapadł 13 sierpnia.
Szczegóły sprawy
Z dokumentów sądowych wynika, że urodzony w Kerczu, który służył na podstawie mobilizacji, dobrowolnie opuścił jednostkę wojskową 7 listopada ubiegłego roku i unikał służby aż do 26 lutego tego roku.
Decyzja sądu
Podczas procesu sądowego oskarżony przyznał się do winy i wyraził chęć powrotu do szeregów Sił Zbrojnych Ukrainy. Sąd uznał mężczyznę za winnego i skazał na pięć lat pozbawienia wolności. Kara zacznie biec od dnia zatrzymania - 26 lutego.
Decyzję sądu można zaskarżyć w ciągu 30 dni od dnia ogłoszenia. Do tego czasu żołnierz pozostanie w areszcie.
Przypomnijmy, że w obwodzie połtawskim żołnierz zapłacił 255 tysięcy hrywien, aby pozostać na służbie w tylu i został ukarany grzywną.
Również wiadomo, że w Charkowie żołnierz Sił Zbrojnych Ukrainy uderzył policjantkę w autobusie i za to spędzi trzy lata w więzieniu.
Czytaj także
- Rumuński parlament przegłosował zjednoczenie z Mołdawią – co to oznacza dalej?
- Gdańsk gospodarzem szczytu odbudowy Ukrainy: 58 delegacji i przemówienia unijnych liderów
- Gdańsk gospodarzem szczytu o odbudowie Ukrainy. Fico i Svyrydenko mają rozmawiać o pakiecie wartym 10 miliardów dolarów
- Gdańsk gospodarzem konferencji o Ukrainie: energetyczne porozumienia i fundusze na obronę
- Pomimo napięć wokół UPA: Tusk deklaruje niezachwiane wsparcie dla Ukrainy
- Październikowa fala poboru w Rosji: czy gospodarka udźwignie kolejny ciężar?

