Młodzież podpala auta armii na Ukrainie (zdjęcie).
W obwodzie Iwano-Frankiwskim zatrzymano dwóch młodych ludzi, którzy podpalili samochody Sił Obrony Ukrainy. Ofiarami sprawców padły wojskowe dżipy i pick-upy, które przeszły przegląd techniczny na Prikarpaciu. Policja zatrzymała przestępców przy próbie podpalenia kolejnych dwóch aut jednocześnie.
Zgodnie z danymi SBU do tych przestępstw przyznają się dwaj mieszkańcy jednego rejonu. Ich zleceniodawcą był ktoś z kanałów na Telegramie, komu zależało na podpaleniach budynków, szaf sterowniczych i pojazdów Sił Zbrojnych. Przestępcy zrobili zdjęcia obiektów oraz nagrania podpaleń, aby udowodnić wykonaną pracę. Jednak ostatecznie dostali zapłatę o połowę mniejszą niż obiecana suma.
Policja zatrzymała obu przestępców i zabezpieczyła u nich telefony komórkowe, dowody działań sabotażowych, broń pneumatyczną i przekształcony pistolet startowy. Warto zauważyć, że wcześniej w Kijowie również ujawniono grupę przestępczą, która specjalizowała się w podpalaniach samochodów sił zbrojnych.
Czytaj także
- Fala upałów w Europie: szkoły zamknięte we Francji, temperatura sięga 43°C
- Ponad pół setki uderzeń w ciągu doby na Dniepropietrowszczyźnie: ofiara śmiertelna i ranni
- Atak dronem na blok w Charkowie: ranna kobieta, zniszczone mieszkania
- Kobieta ranna po ataku dronem FPV na blok w Charkowie
- Kto ma pierwszeństwo na skrzyżowaniu bez sygnalizacji: tramwaj czy niebieskie auto?
- 22 czerwca atak na Chersońszczyznę: pięciu rannych, w tym urzędnik Obwodowej Administracji Wojskowej

