We Ukrainie od 19 sierpnia ponownie wprowadzają harmonogramy wyłączeń światła.
Na Ukrainie ponownie wyłączają zasilanie elektryczne
Od 19 sierpnia ukraińscy konsumenci ponownie pozostaną bez prądu. Na razie dotyczy to tylko jednego etapu wyłączeń. O tym poinformowali przedstawiciele "Ukrenergo".
Jutro, 19 sierpnia, w godzinach 17:00-21:00 planowane są priorytetowe wyłączenia. Nie przewiduje się ograniczeń w innych godzinach, jak zaznaczają w firmie.
Decyzję o wyłączeniu prądu uzasadniono zwiększonym zapotrzebowaniem ze względu na upały.
Przypomnijmy, że DTEK planuje przywrócenie 60-70% generacji, którą straciła w wyniku masowych ostrzałów wiosną tego roku, do października.
WCześniej "Ukrenergo" prognozowało zmniejszenie wyłączeń zasilania elektrycznego w sierpniu-październiku. Prezes firmy Włodzimierz Kudrycki zauważył, że deficyt energii elektrycznej w krajowym systemie energetycznym będzie się zmniejszać w sierpniu, wrześniu i październiku, jeśli nie będzie nowych ostrzałów.
Czytaj także
- Ponad pół setki uderzeń w ciągu doby na Dniepropietrowszczyźnie: ofiara śmiertelna i ranni
- Atak dronem na blok w Charkowie: ranna kobieta, zniszczone mieszkania
- Kobieta ranna po ataku dronem FPV na blok w Charkowie
- Kto ma pierwszeństwo na skrzyżowaniu bez sygnalizacji: tramwaj czy niebieskie auto?
- 22 czerwca atak na Chersońszczyznę: pięciu rannych, w tym urzędnik Obwodowej Administracji Wojskowej
- Ofiara śmiertelna i ranni po ostrzałach obwodu dniepropetrowskiego

