Z okupacji uratowano ukraińskiego nastolatka: jak chłopak żył pod nadzorem Federacji Rosyjskiej.

Z okupacji uratowano ukraińskiego nastolatka: jak chłopak żył pod nadzorem Federacji Rosyjskiej
Z okupacji uratowano ukraińskiego nastolatka: jak chłopak żył pod nadzorem Federacji Rosyjskiej

W czwartek, 14 sierpnia, udało się powrócić jeszcze jednemu ukraińskiemu nastolatkowi z rosyjskiej okupacji z powrotem na terytorium Ukrainy, który przez wiele lat żył pod okupacją Rosji.

O tym poinformował kierownik Biura Prezydenta Ukrainy Andrij Jermak na Telegramie.

Dzięki inicjatywie Bring Kids Back UA udało się uratować jeszcze jednego nastolatka z tymczasowo okupowanego terytorium. Według słów Jermaka, chłopak przez wiele lat mieszkał pod okupacją pod nadzorem rosyjskich wojsk. Nawet nie mógł wspominać swoich bliskich, którzy mieszkają na terytorium Ukrainy, z powodu ograniczeń ze strony władz.

Pomimo wszelkich trudności, nastolatek zwrócił się o pomoc i teraz jest bezpieczny na ukraińskiej ziemi razem z rodziną. Dzięki współpracy z ukraińską siecią ochrony praw dziecka oraz innymi partnerami, udało się uratować chłopca. Głównym celem jest powrócenie wszystkich dzieci, podkreślił Jermak.

Dzięki wysiłkom ukraińskich służb udało się przywrócić jeszcze jedno ukraińskie dziecko z okupowanego terytorium, co potwierdza znaczenie i skuteczność pracy w kierunku przywracania naszych obywateli do domu.


Czytaj także

Reklama