W Ukraenergo ostrzegł Ukraińców o najtrudniejszej zimie: są trzy scenariusze.
Zima 2024-2025: "Ukraenergo" przygotowuje się do najtrudniejszych warunków od trzech lat
P.o. dyrektora generalnego "Ukraenergo" Oleksiy Brekhta powiedział, że zima 2024-2025 będzie jedną z najtrudniejszych od ostatnich trzech lat. Podkreślił, że w firmie przygotowano się do kilku możliwych scenariuszy tej zimy.
Trzy warianty, które uwzględniają również najgorszy scenariusz - kontynuację masowych ataków na infrastrukturę, sieci przesyłowe, obiekty wytwarzania energii itp.
Brekhta przypomniał, że w wyniku ataków ze strony Federacji Rosyjskiej wiosną Ukraina straciła 9 GW mocy generacyjnej, co odpowiada zużyciu energii elektrycznej przez Holandię latem lub nocnemu zużyciu energii elektrycznej przez Ukrainę latem. Było to znaczącą stratą dla "Ukraenergo", która ma plan odbudować te moce.
Najgorszym scenariuszem na zimę jest kontynuacja masowych ataków Rosji na obiekty wytwarzania energii
W przypadku tego scenariusza i przy obecnym poziomie importu energii elektrycznej, który już istnieje, możliwe są ograniczenia mocy elektrycznej w zimne dni do dwóch kolejek wyłączeń o czasie trwania do 8 godzin.
DTEK wyznaczył regiony zagrożone odcięciami prądu
Czytaj także
- Oszczędzaj na doładowaniach: Oschadbank oferuje 0,5% zwrotu (do 500 UAH)
- Odeski targ „Czeriomuszki” traci klientów – ile teraz kosztują warzywa i zioła?
- Wzrost cen chleba w Ukrainie o 25% w ciągu roku – ekspert ostrzega przed drożyzną mięsa i nabiału
- Nawet 25 tys. zł rocznie dopłacą właściciele mieszkań i domów – nowy podatek od nieruchomości w 2026 roku
- Rosyjski gigant gazowy na historycznym dołku – akcje Gazpromu najtańsze od 2009 roku
- Nawet 65 000 zł dotacji na biznes w gminie Snihuriwka – oto szczegóły

