Zmarłe nerwy w kończynach - więzień wojenny o niewoli w Rosji.
13.07.2025
3583
Dziennikarz
Szostal Oleksandr
13.07.2025
3583
Żołnierz Aleksander, który spędził 3 lata w niewoli w Rosji, oddział którego rozpoczął okupację Czarnobylskiej Elektrowni Atomowej, już od ponad pół roku przechodzi rehabilitację po zwolnieniu. W czasie niewoli musiał stać bez przerwy, znajdować się pod nadzorem wideo i znosić tortury fizyczne i psychiczne.
W jego kończynach zakończenia nerwowe zostały uszkodzone z powodu ciągłego stanu napięcia, dlatego Aleksander źle się czuje i potrzebuje stałego nadzoru medycznego oraz leczenia.
Czytaj także
- Gdańsk gospodarzem kluczowego forum odbudowy Ukrainy – nowy etap współpracy z Polską
- Moskiewa sygnalizuje gotowość do rozmów z Kijowem: Co tak naprawdę kryje się za nowymi tonami z Kremla?
- Przystąpienie Ukrainy do Unii Europejskiej jest nieodwołalne – oświadczenie unijnej komisarz
- Zastępca sekretarza stanu USA: Ukraina obecnie wygrywa wojnę
- Ukraińskie władze dementują rzekomy atak hakerski na Sztab Generalny – to rosyjska operacja dezinformacyjna
- Polski kapitał i ukraińskie doświadczenie bojowe: nowy europejski lider według Kniażyckiego

