Władze na Sumszczyźnie apelują do mieszkańców przygranicza o ewakuację.
30.08.2024
2509
Dziennikarz
Szostal Oleksandr
30.08.2024
2509
W obwodzie sumskim już 183 miejscowości zostały oznaczone jako strefy ewakuacyjne. Mieszkanie na tych terenach jest niebezpieczne z powodu intensywnego ostrzału ze strony przeciwnika, który używa różnych rodzajów broni, w tym KABów. Ludność cywilna tych społeczności cierpi. O tym informuje Sumska obwodowa administracja wojskowa.
Obecnie, 30 sierpnia, z przygranicza obwodu sumskiego ewakuowano ponad 21 tysięcy osób.
Czytaj także
- Kto ma pierwszeństwo na skrzyżowaniu bez sygnalizacji: tramwaj czy niebieskie auto?
- 22 czerwca atak na Chersońszczyznę: pięciu rannych, w tym urzędnik Obwodowej Administracji Wojskowej
- Ofiara śmiertelna i ranni po ostrzałach obwodu dniepropetrowskiego
- Upał do 30°C i piąty stopień zagrożenia pożarowego w obwodzie charkowskim: prognoza na 23–27 czerwca
- 22 ofiary śmiertelne nad wodą w obwodzie kijowskim od początku roku – apel służb ratunkowych
- Atak dronów na Zaporoże: dwie ofiary śmiertelne, dziewięciu rannych, w tym dziecko

